02122733491

نکات خرید ماشین لباسشویی 97/09/20 431 بازدید

امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پرکاربرد ترین وسایل منزل می باشد .

-اولین و مهم‌ترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. بهتر است قبل از خرید به پارامتر‌های اصلی این دستگاه توجه کنید.

-با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباسهای قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید.

 

-هنگام خرید ماشین لباسشویی  جدید، سه نوع مختلف ماشین لباسشویی برای انتخاب وجود دارد:

ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل) ، ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)، ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند .

خريد ماشين لباسشويي به مدل آن بستگي دارد.

١-ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی :

در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می دهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن می باشد. از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد و فقط قابلیت شستشو دارد، ظرفیت شستشوی ٣ تا ٧ کیلوگرم لباس را دارند ، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

 

٢-ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو :

این نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع  ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده می کنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید از مواد شوینده کار می کنند.

از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت زياد آنهاست که تا ٩کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد .داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود .

از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن  ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.

 

٣-ماشین لباسشویی درب از جلو :

این نوع از ماشین لباسشویی  هم تا حدی از آب پر می شوند . شستشوی  لباس در آنها به روش بلند کردن آنها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب  تمیز انجام می شود . این نوع ماشین لباسشویی هم  کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کنند.

مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و مقرون به صرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شویند و قیمت خیلی بالایی ندارند.

استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد. ماشین لباسشویی درب از جلو صدای کمی تولید می کنند.  به دلیل اینکه درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد امکان استفاده از فضای بالای آنها وجود دارد. در حالی که دستگاه‌هایی که درِ ورودی آنها از بالا است، فضای بالای آنها بدون استفاده باقی می ‌ماند.

 

لیست برندهای معتبر و برتر ماشین لباسشویی به شرح زیر می باشند:

-ماشین لباسشویی بوش

-ماشین لباسشویی ال جی

-ماشین لباسشویی سامسونگ

-ماشین لباسشویی اسنوا

-ماشین لباسشویی دوو

-ماشین لباسشویی ایندزیت

-ماشین لباسشویی بکو

-ماشین لباسشویی زیرووات

-ماشین لباسشویی هیتاچی

-ماشین لباسشویی ویرپول

-ماشین لباسشویی AEG