آیا امواج مایکروویو مضر است و چند نکته کاربردی در مورد ماکروویو 97/09/22 263 بازدید

آیا امواج مایکروویو مضر است ؟

مقدار کمی موج مایکروویو مضر نیست . امواج مایکروویو به طور معمول اطراف ما را احاطه کرده است . امواج ارسالی ماهواره ها ، تلفن همراه و حتی به وسیله امواج حرارتی در اطراف ما مایکروویو است . یک اجاق مایکروویوی که به درستی طراحی شده هیچ موج مایکروویوی را به بیرون منتقل نمی کند .

 

چرا از ظروف فلزی نمی توان در مایکروفر استفاده کرد؟

امواج مایکروویو موجب ورود جریان به فلز می شود. این جریان ممکن است تا حدی فلز را گرم کند که موجب آتش سوزی شود . بنابراین ، استفاده از ظروف فلزی اصلا کار معقولی نیست .

 

مزایای استفاده از مایکروویو چیست؟

از جمله مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- پخت سریعتر غذا

- با توجه به زمان کوتاهتر پخت مقدار بیشتری از موادغذایی مفید و ویتامینها در غذای پخته شده باقی خواهند ماند.

- صرفه جویی در هزینه و وقت

- نیاز کمتر به ظروف و در نتیجه شستشوی کمتر

زمان پخت و وات مایکروویو:

همان طور که ذکر شد زمان پخت به وات دستگاه وابسته است. مقادیر بیشتر غذا به زمان بیشتری برای گرم شده نیاز دارد؛ اگر مقدار غذا دو برابر شود، باید زمان پخت بین ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یابد. بیشتر مایکروویوها بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ وات هستند. مطالعه دفترچه راهنمایی که سازنده های مایکروویو همراه آن ارائه می کنند بهترین راه برای اطلاع از نحوه ی استفاده از آن است. مقدار وات ادعا شده در دفترچه راهنما سازنده مقدار توان ماکزیمم ممکن برای وسیله می باشد.

روش ساده ای برای اطلاع از میزان وات مایکروویو وجود دارد. در این روش یک فنجان آب با دمایی برابر دمای اتاق را داخل مایکروویو قرار داده و آن را با حداکثر توان روشن کنید تا زمانی که آب به جوش بیاید. زمانی که طول می کشد تا آب به جوش بیاید را ثبت کنید. به طور کلی این زمان برای مایکروویو ۶۰۰ تا ۷۰۰ واتی تقریبا برابر ۲٫۵ تا ۳ دقیقه است. مایکروویوی با وات بالاتر آب را در زمانی کمتر به جوش می آورد.

نکته های ایمنی در مورد مایکروویو

تنها از ظروف مخصوص مایکروویو استفاده کنید و از هیچ وسیله با روکش فلزی استفاده نکنید برای تست اینکه آیا وسیله ای(ظرفی) برای استفاده در مایکروویو مناسب است یا نه آن را به همراه یک فنجان آب داخل مایکروویو قرار دهید و آن را برای ۱۰۰ درصد قدرت پخت برای ۱ دقیقه روشن کنید. در این آزمایش اگر وسیله گرم شود ولی آب فنجان سرد باشد، وسیله مورد نظر برای استفاده داخل مایکروویو مناسب نیست.

هرگز از وسایل یا ظروف فلزی استفاده نکنید.

از ستایروفوم یا وسایل چوبی هرگز استفاده نکنید.

هنگام بیرون آوردن غذا از مایکروویو احتیاط کنید زیرا اگرچه ظرف ممکن است داغ نباشد ولی غذا داغ است.

برای پاک کردن مایکروویو از اسکاج سمباده ای، زبر یا هر وسیله خشن دیگری استفاده نکنید.

هرگز نباید مایکروویو خالی را روشن باقی گذاشت

پلاستیک مخصوص مایکروویو:

بسیاری از پلاستیک های بسته بندی و حاوی غذا و موادغذایی موجود به صورت اختصاصی برای استفاده در مایکروویو ساخته می شوند. بعضی محصولات از عباراتی نظیر " مایکروویو ایمن" (microwave safety) استفاده می کنند. همچنین بعضی دیگر از علامت سه خط موجدار بالای یکدیگر بر روی محصولات استفاده می کنند یا به صورت ساده بیان می کنند که محصول برای استفاده در مایکروویو ایمن است.

اگر کارایی‌ این وسیله برقی بهتر شناخته شود شاید خانواده‌ها نگاهی تازه به آن پیدا کنند و به مرور زمان به مرحله‌ای برسند که نبود مایکروویو در خانه را غیرممکن بدانند. اگر قرار باشد مایکروویو فقط وسیله‌ای برای تزیین آشپزخانه باشد و اهالی خانه سالی یک‌بار هم سراغش نروند پس خریدش بی‌فایده و قرار دادنش در آشپزخانه فقط کاری دست و پاگیر خواهد بود. البته اگر کارایی‌ این وسیله برقی بهتر شناخته شود شاید خانواده‌ها نگاهی تازه به آن پیدا کنند و به مرور زمان به مرحله‌ای برسند که نبود مایکروویو در خانه را غیرممکن بدانند.

شاید پختن انواع غذا در مایکروویو در کمترین زمان ممکن شناخته شده ترین قابلیت این وسیله باشد ولی با استفاده از مایکروویو می‌توان دست به انجام کارهایی زد که شاید تا به حال به ذهن خیلی‌ها نرسیده است. اگر شما نیز از بوی بد اسکاچ ظرفشویی تان کلافه شده اید و بعد از هر بار شستن ظرف پخت ماهی آن را دور می‌اندازید حالا این روش را امتحان کنید، یعنی اسکاچتان را ابتدا در یک ظرف محتوی آب و آبلیمو یا سرکه خیس کنید و بعد به مدت یک دقیقه آن را درون مایکروویو بگذارید.

اگر تخته گوشت یا تخته مخصوص خرد کردن سبزی شما نیز بو گرفته یا خوب تمیز نمی‌شود روی آن لیموی تازه بمالید و در مایکروویو قرار دهید تا هنگام تمیز شدن، ضدعفونی هم شود. وقتی می‌خواهید شکر را آب کنید نیز کافی است ظرف پلاستیکی محتوی شکر را حدود یک دقیقه در مایکروویو قرار دهید. برای نرم کردن عسل هم می‌شود از مایکروویو استفاده کرد، به این صورت که عسل سفت شده در یخچال را به مدت ۳۰ ثانیه درون مایکروویو قرار دهید.

 اگر قصد پختن نان، غذا یا شیرینی دارید و می‌خواهید خمیرآماده شده‌تان را گرم کنید نیز می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید. روش کار به این صورت است که باید خمیر را در ظرف گودی مثل کاسه بریزید و حرارت مایکروویو را روی پایین ترین درجه تنظیم کنید و ابتدا به مدت ۳ دقیقه و بعداز کمی استراحت دوباره به مدت ۶ دقیقه حرارت دهید. پس از این کار خمیر شما پف می‌کند.

اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که لوازم آرایشی‌تان را درون یخچال می‌گذارید و چون دیر به دیر به سراغشان می‌روید، سفت و یخ زده به نظرمی رسند نیزمی توانید از مایکروویو استفاده کنید. اما یادتان باشد حرارت باید بسیار کم باشد و زمان هم طولانی نشود. اگر از این روش برای نرم کردن کرم‌ها استفاده می‌کنید، یادتان باشد بعد از خارج کردن آن از مایکروویو ابتدا آن را روی ساق پایتان امتحان کنید تا اگر کرم داغ شده بود دست یا صورتتان را نسوزاند.

برای سرخ و برشته کردن سیر هم می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید به این ترتیب که حبه‌های سیر را به شکل دلخواه برش بزنید و آنها را در ظرف مورد نظر بریزید و کمی رویش روغن بریزید و به مدت ۷ دقیقه در حرارت متوسط قرار دهید. برای جلوگیری از سوختن سیرها می‌توانید در این ۷ دقیقه یکی دوبار آنها را زیر و رو کنید.

شما می‌توانید با استفاده از مایکروویو از مرکبات نیز آب بیشتری بگیرید، یعنی اگر مرکبات شما کمی در خانه مانده و به خاطر سرمای درون یخچال پوستش سفت شده است آن را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه درون مایکروویو بگذارید و بعد از سرد شدن آبش را بگیرید.

اگر شما دوست دارید خشکباری را که خریده‌اید، خودتان در خانه آن را برشته کنید و از آجیل خانگی لذت ببرید، مایکروویو این کار را برایتان انجام می‌دهد، فقط کافی است مقداری از خشکبار را، درون ظرف مخصوص مایکروویو قرار داده و به مدت ۵ دقیقه آنها را حرارت بدهید. البته میزان برشته شدن آجیل بسته به میل افراد، می‌تواند متفاوت باشد پس زمان حرارت خشکبار می‌تواند کم یا زیادتر از این مقدار باشد.

كدام مواد غذايي را در مايكروفر درست نكنيم

تخم مرغ: هرگز تخم مرغ خام را با پوست یا بدون پوست داخل مایکروفر نگذارید. پوست تخم مرغ خام در اثر حرارت بالای مایکروفر، می ترکد و ممکن است محتویات آن باعثآسیب دیدن المنت های داخل دستگاه شود. ترکیدن زرده تخم مرغ بدون پوست در اثر حرارت بالای مایکروفر هم دور از انتظار نیست.

چاره چیست؟ تخم مرغ را داخل یک پیاله یا بشقاب شیشه ای که از قبل کمی چرب شده است، بشکنید و با چنگال، سوراخ هایی در زرده آن ایجاد کنید. راه دیگر، هم زدن زرده و سفیده تخم مرغ پیش از قرار دادن آن در مایکروفر است. قراردادن تخم مرغ پخته ای که با چاقو به چند قسمت تقسیم شده در مایکروفر نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

هویج: هویج از سبزی های نسبتا کم آب است و باتوجه به بافت تقریبا سفتی که در وسط آن وجود دارد، گذاشتن آن داخل مایکروفر باعث خشک شدن یا حتی سوختنش می شود.

چاره چیست؟ هویج خام را داخل مایکروفر نگذارید. شما می توانید هویج را بپزید و آن را با شیر و کره مخلوط کنید و به صورت پوره دربیاورید و این پوره را برای گرم شدن یا پختن درون مایکروفر قرار دهید. هویج بخارپز هم به راحتی و بدون مشکل با حرارت مایکروفر گرم می شود.

ماهی و میگو:بافت گوشت ماهی و میگو از گوشت های دیگر بسیار نرم تر است، به همین دلیل اگر ماهی و میگو را خام یا پخته داخل مایکروفر بگذارید، گوشت آنها از هم می پاشد و تمام دیواره های داخلی دستگاه را کثیف می کند. چربی بیش از اندازه و بافت نرم ماهی تن هم باعث پاشیدن تکه های آن در اثر حرارت بالای مایکروفر می شود.

چاره چیست؟ ماهی را پس از طعم دارکردن، با پوست داخل یک ظرف گود مانند بشقاب خورش خوری یا ظرف پیتزاخوری بگذارید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید. حالا می توان این ظرف سرپوشیده را با خیال راحت، داخل مایکروفر گذاشت و دیگر نگران پاشیدن تکه های ماهی به در و دیوار دستگاه نبود. تن ماهی را هم می توان به همین شکل گرم کرد. اگر حرارت مناسبی برای پخت یا گرم کردن ماهی و میگو انتخاب کرده باشید، امکان از دست رفتن بافت ظاهری آنها به زیر ۱۰ درصد می رسد.

گوجه فرنگی: گوجه فرنگی یکی از پرآب ترین صیفی هاست که اگر به صورت خام و سالم داخل مایکروفر قرار داده شود، در اثر بالارفتن بیش از اندازه درجه حرارت آب داخل آن می ترکد و مشکل ساز می شود.

چاره چیست؟ چند برش عمیق دورتادور گوجه فرنگی خام ایجاد کنید و سپس آن را داخل مایکروفر بگذارید. حتی می توان گوجه فرنگی را حلقه حلقه و با چنگال، سوراخ هایی روی هر حلقه ایجاد کرد و سپس آن را درون دستگاه قرار داد.

غذاهای آبکی و سس های گوشتیحجم بالای آب این مواد غذایی، داغ شدن بیش از اندازه آبشان و ترکیدن اجزای ریز موجود در آنها (مانند لوبیا، لیمو یا نخود و نخودفرنگی) می تواند باعث آلوده شدن فضای داخلی مایکروفر یا حتی آسیب دیدن لوازم داخلی دستگاه شما شود.

چاره چیست؟ باید غذاهای آبکی و سس های گوشتی را داخل ظروف پلاستیکی گود یا کاسه بریزید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید. به این ترتیب می توانید از پاشیدن آب داخل مایکروفر پیشگیری کنید.

گوشت استیک: گوشت تکه ای خام به خصوص اگر گوشت گوساله بدون چربی باشد، پس از قرار دادن داخل میاکروفر مانند لاستیک ماشین سفت و غیرقابل مصرف می شود. دلیل این موضوع هم تبخیر بیش از اندازه آب درون بافت گوشت طی فرآیند پختن است.

چاره چیست؟ باید گوشت های استیکی را با کره چرب و مزه دار کنید و بعد آنها را درون یک بشقاب خورش خوری گود که مقدار اندکی آب جوش و آبلیمو دارد، بگذارید و روی بشقاب را با سلفون بپوشانید یا با بشقاب دیگری، یک در برای آن درست کنید.

 

نکته کاربردی

-تا حد امکان از قراردادن لیوان های دسته دار داخل مایکروفر بپرهیزید چون ممکن است در اثر داغ شدن بیش از حد دسته لیوان و برخورد آن با دست شما، دچار سوختگی موضعی شوید.

-بشقاب ها و لیوان ها در اثر حرارت بالای مایکروفر، بیش از اندازه داغ می شوند و می توانند باعث آسیب پوست دستتان بشوند، بنابراین بهتر است ظروف غذا یا لیوان آب یا شیر جوش را با دستگیره از مایکروفر خارج کنید.

-امکان سررفتن شیر یا شیرکاکائو داخل مایکروفر هم وجود دارد. پس حواستان به درجه حرارت دستگاه باشد و پیش از قراردادن آنها داخل مایکروفر یک پیش دستی یا نعلبکی زیر لیوان شیر یا شیکاکائو، بگذارید.

-مولکول های آب در اثر حرارت بالای مایکروفر در سطوح پایین تر به صورت فعال درمی آیند، بنابراین اگر لیوان آب جوش را از داخل مایکروفر خارج کنید و بلافاصله بسته نسکافه حاضری یا شکر را درون آن بریزید، امکان پاشیدن آب به دست یا صورتتان وجود دارد. پس آب جوش را بلافاصله بعد از خارج کردن از دستگاه، با قاشق هم بزنید و سپس افزودنی های دیگر را به آن اضافه کنید.

 

همواره نکته های را در استفاده از مایکروویو به یاد داشته باشید:


* قبل از استفاده از مایکروفر دفترچه راهنمای استفاده از آن را به دقت و به طور کامل مطالعه نمایید .
*
از ظروف و تابه های فلزی در مایکروفر استفاده نکنید .
*
ظروف چینی که دارای حاشیه طلاکوب و براق هستند ، ظرف مناسبی برای پخت نیست . همواره از ظروف چینی نشکن و مقاوم با دما Pirex که دارای رنگ شفاف هستند استفاده کنید .
*
غذا زمانی بطور کامل پخته شده که کف ظرف در قسمت وسط گرم شده باشد .
*
غذای کمتر را به مدت کمتری بپزید . زمانی که غذا در ظرف حدود ۵ سانتی متر قطر را اشغال کرده باید مدت زمان کمتری پخته شود چرا که نفوذ گرما از اطراف غذا سریعتر انجام می شود .
*
برای جلوگیری از خشک شدن غذا ، در زمان پخت و یا گرم کردن غذا ، ظرف را با درپوش منفذ دار بپوشانید .
*
در پخت مایکروفر مقدار کمتری نمک و ادویه استفاده کنید ، چرا که موجب از دست دادن رطوبت و سفت شدن غذا می شود . می توانید نمک را در مراحل پایانی پخت اضافه کنید .
*
در پخت مایکروفر از مقدارکمتری آب استفاده کنید تا پخت سریعتر انجام شود .
*
در پخت با اجاق مایکروویو به طور مرتب مایع را بهم بزنید ، این کار موجب پخت بهتر و سریعتر غذا می شود .
*
غذاهای متراکم را برای مدت زمان بیشتر و با قدرت کمتر بپزید . چرا که غذاهای متراکم و فشرده آرام تر از غذاهای پرمنفذ پخته می شود .
*
در چیدن غذاها قبل از پخت ، بخشی از غذا را که دارای پهنای بیشتر و ضخامت کمتر است در ظرف پهن کنید و گیاهان خرد شده را در اطراف ظرف قرار دهید و سعی کنید مواد در یک لایه در مایکروفر چیده شود .
*
در صورت پخت تکه های بزرگ ، آنها را گه گاه زیر و رو کنید .
*
غذای پخته شده در مایکروفر نیاز به زمان توقف بعد از پخت دارد ! از آنجا که بعد از اتمام کار دستگاه مایکروفر، گرمای داخلی غذا به پختن بیشتر آن کمک می کند، لذا پیشنهاد می کنیم بعد از پخت در مایکروفر و خارج کردن غذا از دستگاه ، درب ظرف را روی آن بگذارید و یا آن را در ظرف هم اندازه در بسته قرار دهید تا گرمای خارج شده به خود غذا برگردد .
*
دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد . بر روی دستگاه مایکروفر چیزی نگذارید و فاصله مناسبی در پشت و اطراف دستگاه جهت خنک شدن قطعات دستگاه حفظ کنید .

 

چند نکته مهم :

در ایران از ماکروفر برای فوریتهااستفاده میشود ذکر چند نکته در این رابطه ضروریست .
۱- یک لیوان شیر فقط سی ثانیه زمان برای گرم شدن نیاز دارد بعد از قراردادن لیوان فقط یکبار کلید استارت را بفشارید و شیر گرم میل کنید با دو بار فشردن کلید استارت زمان به ۶۰ ثانیه افزایش و شیر سرخواهد رفت وو دردسر تمیز کردن مایکروفر و باقی قضایل
۲- برای جوش آوردن اب در لیوان فقط ۶۰ ثانیه زمان کافیست
۳- نان سنگک تازه را برای چند ثانیه هوا دهید تا خشک شود و آب نیندازد و بلافاصله در فریزر با دمای منفی ۱۸ درجه منجمد و در زمان صرف غذا به مقدار نیاز در داخل ماکروفر قرار داده و فقط بمتد ۳۰ ثانیه گرم کنید و از خوردن نان تازه و گرم لذت ببرید
۴- برای تهیه سیب زمینی آب پز با چنگال چند سوراخ در آن ایجاد . برای تخم مرغ اب پز با سوزن روی آن یک سوراخ ایجاد کنید و گرنه حین گرم شدن می ترکند و کلی باید وقت صرف تمیز کاری کنید
۵- استفاده از ظروف پلاستیکی چهار قفل بسیار متداول شده حتما قبل از گرم کردن غذا در این ظرف درب آن را کاملا باز بگذارید در غیر این صورت هنگام گرم شدن هوای داغ از زیر لاستیک درزگیر خارج و هنگام خارج کردن از مایکروفر بدنه بسرعت سردشده و با کاهش شدید فشار هوای داخل ظرف چروک شده و قابل صاف کردن نیست .
۵- استفاده از گریل برای برشته کردن روی غذا را فراموش نکنید پیتزا و مرغ و … بعد از گریل کردن طعم و مزه بهتری پیدا می کنند
۶اگر بعلت کمبود پریز ناگزیر از افزایش طول کابل هستید حتما از پریز سیار و دوشاخه ارت دار استاندارد و کابل برق ۷۵ صدم استفاده کنید استفاده از سه راهی با سیم معمولی بعلت شدت جریان بالای برق خطرناک است
۶- نظافت داخلی و خارجی علاوه بر زیبائی باعث دوام دستگاه میگردد.