02122733491

نکات افزايش طول عمر ماشين ظرفشویی 97/09/28 622 بازدید

 

نکات بسیاری هستند که با رعایت نکردن هر یک از آنها ممكن است به ماشین ظرفشويي آسيب وارد شود.

ولي رعايت اين نكات سبب افزايش طول عمر ماشين لباسشويي ميشود.

١-قبل از شستشوی ظرف مواد غذایی چسبیده به آن را جدا کنید.

 وقتی ظروف مختلف غذا را به همراه مواد غذایی و انواع چربی‌های چسبیده به آن درون ماشین ظرفشویی قرار می‌دهیم، عملکرد و کارایی ماشین برای نظافت ظروف پایین می‌آید. برای افزايش کارایی ماشین ظرفشویی، ابتدا ذرات مواد غذایی و چسبیده به ظروف را از آن جدا کنید تاعمليات شستشو بدون هیچ مشکلی

صورت گیرد.

٢-استفاده به اندازه واستفاده از شوینده‌های مقرون به صرفه

 برای شستشوی بهتر ظروف خود از شوینده‌های مقرون به صرفه استفاده کنید؛ به طور مثال از شوینده‌هایی استفاده کنید که نیاز به افزودنی خاصی نداشته باشند. اگر به صورت تصادفی شوینده‌هایی را خریداری کردید که نیاز به افزودنی برای تمیزکاری دارند؛ نگران نباشید، شما می‌توانید از سرکه سفید به عنوان یک مکمل تمیز کننده خوب استفاده کنید.

توجه كنيد كه دقیقا به همان اندازه پیشنهادی، پودر داخل ماشین ظرفشویی بریزید. پودر بیش تر روی ظرف ها باقی می ماند و مقدار کم تر آن باعث کثیف ماندن ظروف می شود.

٣-دمای آب گرم ماشین ظرفشویی راتنظيم کنید

 تنظیم دمای آب گرم ماشین ظرفشویی با میزان تمیز کاری آن رابطه مستقیم دارد.معمولا بهترین دما برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشوی دمایی بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ درجه فارنهایت (تقریبا ۳۸ الی ۴۹ درجه سانتی گراد) است. وقتی دمای آب بیش از اندازه بالا برود آب در محیط داخلی ماشین بخار می‌شود و این بخار توانایی پاک کردن ذرات غذا از روی ظروف را ندارد در نتیجه پس از شستشو بقایای غذا روی ظروف باقی می‌ماند. البته باشید توجه داشته باشید که اگر آب درون ماشین سرد باشد نیز ممکن است عمل شستشو به خوبي صورت نگیرد.

٤-دمای آب گرم ماشین ظرفشویی راتنظيم کنید

 تنظیم دمای آب گرم ماشین ظرفشویی با میزان تمیز کاری آن رابطه مستقیم دارد.معمولا بهترین دما برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشوی دمایی بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ درجه فارنهایت (تقریبا ۳۸ الی ۴۹ درجه سانتی گراد) است. وقتی دمای آب بیش از اندازه بالا برود آب در محیط داخلی ماشین بخار می‌شود و این بخار توانایی پاک کردن ذرات غذا از روی ظروف را ندارد در نتیجه پس از شستشو بقایای غذا روی ظروف باقی می‌ماند. البته باشید توجه داشته باشید که اگر آب درون ماشین سرد باشد نیز ممکن است عمل شستشو به خوبي صورت نگیرد

٥-بلافاصله پس از خشک شدن ظرف ها، آنها را از ماشین ظرفشویی خارج کنید تا عوامل بیماریزا فرصت انتقال به ظروف را نداشته باشند.

٦-تمیز کردن چرخه داخلی ماشین ظرفشویی

 گا‌هي مشاهده می‌شود وقتی چند ماه از ماشین ظروفشویی استفاده می‌شود، بوی نامطبوعي مي دهد. این بو‌ها عمدتا به خاطر ذرات غذایی است که در کانال‌های خروجی ماشین‌های ظرفشویی به دام می‌افتند. برای اینکه بتوانید از شر چنین ذرات بد بویی در ماشین ظرفشویی راحت شوید، کافی است یک فنجان سرکه سفید را درون ماشین خالی کنید. سپس با روشن کردن آن اجازه دهید تا سرکه ذرات غذای چسبیده شده درون ماشین را پاک کند با این روش شما از شر بوی بد حاصل از غذا‌های مانده درون کانال‌های ماشین ظرفشویی خلاص می‌شوید.

٧-تمیز کردن سینی تخلیه

سعی کنید در هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی سینی تخلیه آن را نیز تمیز کنید. البته پس از چند ماه استفاده از ماشین ظرفشویی باید فیلتر آن را نیز پاک کنید. در صورت نیاز به فیلتر جدید آن را عوض کنید تا کارایی بیشتری برای تمیز کردن و جداسازی ذرات غذا داشته باشد. توجه داشته باشيد که علت بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی می‌تواند به خاطر تخلیه نکردن آب درون سینی باشد.