02122733491

نکاتی در مورد یخچال 97/09/28 454 بازدید

یخچال یکی از مهم ترین وسیله ها در آشپز خانه می باشد و تمیزی و بهداشت آن بسیار حائز اهمیت است.

-برای شروع، یخچال تان را از برق بکشید. با وجودی که قفسه ها و کشو های پلاستیکی که هنوز سرد هستند را می توان با آب گرم و مایع ظرفشویی شست، قسمت های سرامیکی و شیشه ای بدون هم دما شدن با محیط بیرون از یخچال احتمال ترک برداشتن دارند.

محتویات یخچال فریزر را در یک سردکننده ی موقتی قرار دهید. بسته های تاریخ گذشته و ساير مواد غذايي که دیگر تازه نیستند را دور بریزید.

-تمام قفسه ها و کشوهای قابل جدا شدن را دربیاورید . تمام وسایل یخچال را با مایع ظرفشویی تمیز کنید.

توجه داشته باشيد كه شیشه ها را با آب داغ نشورید زیرا امکان ترک خوردن و شکستن آنها وجود دارد .

برای از بین بردن لکه های سر سخت از محلول آمونیاک استفاده کنید . ۱ واحد آمونیاک را با ۵ واحد آب داغ مخلوط کنید و وسایل را قبل از شستشو در آنها خیس کنید .

همچنين قبل از گذاشتن قطعات یخچال حتما کاملا آنها را خشک کنید .

داخل یخچال را با یکی از مواد زیر با یک اسفنج یا ابر نرم تمیز کنید .

١- ٢قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیتر آب داغ مخلوط کنید .

٢- ١واحد سرکه سیب با ۳ واحد آب داغ مخلوط کنید .

٣-برای لکه های سر سخت میتوانید از خمیر دندان معمولی ( غیر ژله ای ) استفاده نمایید .

-نوار درب یخچال را با مایع سفید کننده خالی تمیز نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به آن میشود . نيم واحد آب را با نيم واحد سرکه یا مایع سفید کننده ترکیب کنید و لاستیک در یخچال را تمیز کنید سپس با یک دستمال خشک کنید . بعد از خشک کردن با دستمال  روغن لیمو ، روغن معدنی یا لوسیون بدن به لاستیک درب بزنید تا خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست ندهد .

-خاک لوله های خنک کننده را با یک فرچه به آرامی بگیرید سپس با جاروبرقی آنها را کاملا تمیز کنید . از مواد تمیز کننده استفاده نکنید .

-فن را با یک فرچه و یک پارچه نم دار تمیز کنید . تمیز کردن فن و لوله های خنک کننده یخچال سبب کاهش مصرف برق و کارایی بیشتر یخچال خواهد شد .

تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر