02122733491

نکات افزايش طول عمر ماشين لباسشويي 97/09/29 435 بازدید

به منظور نگهداري و افزايش طول عمر ماشين لباسشويي به نكات زير توجه كنيد.

-ماشين لباسشويي را بيش از حد پر نكنيد.

سیکل هایی که بیش از اندازه بارگذاری میشوند به ماشین لباسشویی تان آسیب می رسانند. چرا که نه فضای کافی برای چرخیدن لباس ها در داخل سبد دستگاه وجود دارد و هم اینکه وزن زیاد لباس های خیس به ماشین لباسشویی تان آسیب می رساند. بهتر است لباسهای اضافی خود را در چند سیکل مختلف با دستگاه بشورید.

-مواد شوینده و پودرهای مناسبی را که با ماشین لباسشویی شما سازگارند استفاده نمایید. امروزه بسیاری از ماشین های لباسشویی با بهره وری انرژی بالا، برای شست و شو به مواد شوینده و پودرهایی با قابلیت کفزایی و حباب زایی کم احتیاج دارند، زیرا این دستگاه ها به آب کمتری در سیکل های شست و شو نیاز دارند. استفاده از مواد شوینده نامناسب ممکن است منجر به تولید کف و حباب بیش از حد و توقف سیکل شست و شو شود. همچنين استفاده بیش از حد از مواد شوینده موجب باقی ماندن ذرات پودر بر روی لباس های شما شده و همچنین برای دستگاه نیز مضر است.

-درام یا سبد دستگاه و درب و لاستیک دور درب را حداقل ماهی یک بار تميز كنيد تا ماشین بوی بدی به خود نگیرد که ممکن است به لباس های شما هم منتقل شود.

-برای اینکه ماشین لباسشویی جرم نگیرد بهتر است هر ٣-٤ ماه یک‌بار از قرص‌ها و پودرهای جرم‌گیر استفاده کنید. روش کار هم به این صورت است که مقدار مشخص‌شده از پودر جرمگیر را در داخل ماشین‌لباسشویی می‌ریزید و بعد می‌گذارید ماشین یک دور کامل بدون لباس کار کند. بعد از آن یک بار دیگر هم می‌گذارید که ماشین به طور خالی فعالیت کند تا پودر و جرم‌ها به طور کامل از ماشین خارج شوند.

-ماشین لباسشویی را با پاک کننده های خانگی ضدعفونی کنید.

یک فنجان سرکه و جوش شیرین را داخل ماشین بریزید و ماشین را روشن کنید تا چرخ کوتاهی بزند. با این کار درصد قابل توجهی از باکتری ها از بین خواهند رفت.

-در هر چند بار شستشوی لباس‌ها، فیلتر را باز کنید و درون آن را چک کنید و در صورت وجود اجسام سخت آن‌ها را از درونش خارج کنید. در ضمن برای اینکه ماشین لباسشویی‌تان بعد از شستشوی لباس‌ها بو نگیرد، سعی کنید مخزن خروجی آن را از وجود آب‌های مانده درون مخزن خالی کنید و همچنین درون رزین‌های آب بندی را به خوبی نگاه کنید و آن‌ها را از وجود اجسام خارجی و آب پاک کنید. سعی کنید چند ساعت پس از استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید تا بخارات اضافی از آن خارج شود. این بخارات در دراز مدت می‌تواند روی سیستم لباسشویی تاثیرات نامطلوب ایجاد کند. در مورد خشک کن‌ها دقت کنید که دریچه خنک کننده آن‌ها هر سال عوض شود تا از بروز آتش سوزی جلوگیری شود.

-حدودا هر ماه شلنگ ها و لوله های متصل به ماشین لباسشویی را برررسی نموده و از نبود ترک و نشتی مطمئن شوید. همچنین اتصالات را چک کنید تا سست نبوده و محکم باشند.

-اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، اجزای داخلی آن ممکن است بدلیل لرزش ها و تکان هایی که در طول شست و شو اتفاق می افتد، دچار آسیب شوند. همچنین ممکن است به کفپوش قرار گرفته در زیر دستگاه نیز آسیب وارد شود.

تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر