02122733491

تمیز کردن مایکروفر 97/09/30 481 بازدید

مایکروفر وسیله‌ای است که مثل هر لوازم خانگی دیگری، نیاز به تمیز کردن دارد و در صورتی هم که به روش‌های درستی تمیز نشود، ممکن است دچار بوی بد شود و کارایی آن پایین بیاید. در این مطلب چند روش کاربردی برای تمیز کردن مایکروفر شرح داده ايم.

روش اول

یک کاسه یا لیوان مناسب مایکروفر را تا نیمه از آب پر کنید سپس یک قاشق غذاخوری سرکه‌ی سفید به آن اضافه كرده و آن را درون مایکروفر قرار دهید. مایکروفر را برای ۵ دقیقه روشن کنید.البته در مایکروفرهای با قدرت بالا زمان کمتری براي اين كار نیاز دارید. اولین باز حتما حواستان به مایکروفر باشد تا دراین روش بخار سرکه سبب تحریک کردن دیواره‌های مایکروفر و نرم شدن چربی‌ها و کثیفی‌های خشک شده شود.سپس ظرف را از مایکروفر خارج کرده و با یک دستمال یا پارچه درون آن را تمیز کنید. کثیفی‌ها باید به راحتی پاک شوند. در آخر هم ظرف یا سینی گردانی را که در مایکروفر وجود دارد خارج کرده و مانند ظروف معمولی بشویید.

روش دوم

یک ظرف مناسب مایکروفر را تا نیمه آب گرم بريزيد. به میزان مناسب از مایع ظرفشویی را به آن اضافه كنيد. سپس ظرف را برای یک دقیقه یا مدت زمانی که مایع شروع به بخار شدن کند، در مایکروفر قرار دهید.سپس آن را خارج کرده و با یک اسفنج مرطوب درون مایکروفر را تمیز کنید. بخار تمام کثیفی‌ها را نرم کرده است و شما می‌توانید به راحتی آنها را از سطح مایکروفر پاک کنید. به علاوه می‌توانید برای از بین بردن بوی بد در این روش از جوش شیرین نیز استفاده کنید.

روش سوم

دو سوم از کاسه‌ای  را با شیشه پاک‌کن و یک سوم را با آب گرم پر کنید. این محلول رقیق می‌تواند هم برای درون و هم برای بیرون مایکروفر مناسب باشد. سینی گردان آن را خارج کرده، یک اسفنج را در این محلول زده و قسمت‌های داخلی مایکروفر را با آن تمیز کنید تا جایی که تمامی لکه‌ها پاک شود.

روش چهارم

لیمویی را از وسط نصف کنید. یک قاچ از آن را (به صورت برعکس) به همراه دو یا سه قاشق غذاخوری آب در یک ظرف مناسب مایکروفر قرار داده و درون مایکروفر بگذارید. زمان را برای حدود یک دقیقه یا مدت زمانی که لیمو داغ شود( معمولا بیش از یک دقیقه زمان می‌برد) و درون مایکرو فر را بخار بگیرد، تنظیم کنید. پس از گذشت این مدت بشقاب را بیرون آورده و درون مایکروفر را با دستمال آشپزخانه تمیز کرده و سینی گردان آن را نیز بشویید.

هنگام تميز كردن مايكروفر به دو نكته توجه كنيد:

۱- بگذارید دستگاه مایکروفر مقداری خنک شود سپس به تمیز کردن آن بپردازید.

۲- برای تمیز کردن قسمت های داخلی و بیرونی مایکروفر از دستمال های نرم استفاده کنید تا دستگاه را خط و خش نیندازد.

تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر