02122733491

چه چيز هايي را نبايد در ماشين لباسشويي انداخت 97/10/01 473 بازدید

 

ماشين لباسشويي وسیله ای است که  در صورت عدم استفاده صحیح می تواند به مشکلاتی دچار شود که برايتان مطلوب نخواهد بود . در ادامه اقلامي را كه در ماشين لباسشويي نبايد قرار دهيد، شرح كرده ايم.

١-سكه ها

اگرسکه ها در یکی از لوله های تخلیه گیر کنند و آن ها را مسدود کنند، آب تخلیه نمی شود و ممکن است فشار آب انقدر زیاد شود که شیشه جلوی لباسشویی را بشکند. یا بدتر از آن به درام آسیب بزند و مخزن خارجی را سوراخ کند و باعث خسارت جدی به لباسشویی شود.

٢-كليد ها

قبل از شستن، لباس ها را حتماً بررسی کنید .کلید مانند سکه ممکن است باعث خراش و خراب شدن درام شود یا در لوله تخلیه لباسشویی گیر کند و باعث سوراخ شدن آن شود.

٣-لكه هاي قابل اشتعال

هرگز لباس هايي كه لكه هاي قابل اشتعال مانند لكه بنزين دارند را در ماشین لباسشویی نیندازید؛ زیرا ممکن است باعث آتش سوزی و انفجار شود. قبل از اینکه لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید، باید لکه بنزین را از بین ببرید و بعد آن را در لباسشویی بیندازید. برای از بین بردن لکه بنزین می توانید از محلول آب و نوشابه گازدار استفاده نمایید و کمی با دست آن را مالش دهید تا لک بنزین از بین برود. یک روش دیگر این است که با استفاده از صابون و آب گرم و مالش لباس لکه را از بین ببرید. سپس بگذارید تا لباس خشک شود و بعد لباس را در لباسشویی بیندازید.

٤-چيز هايي که کُرک و موی حیوان روی آن است

. موی حیوان اگر خیس شود هم بیشتر به لباس می‌چسبد و هم به مخزن لباسشویی، و حتی ممکن است مسیرهای تخلیه را ببندد و به مرور زمان از کارآیی و عملکرد ماشین لباسشویی‌تان کم کند.بنابراين قبل از اینکه لباس یا پارچه‌ای را موی حیوان به آن چسبیده داخل لباسشویی بیندازید، ابتدا با استفاده از یک رولر پُرزگیر یا نوار چسب موها را جدا کنید.

٥-لباس های کوچک

لباس هاي كوچك ممكن است هنگام شستشو در جاهای غیر قابل دسترس ماشین لباسشویی گیر کنند، به دریچه ها و شلنگ های ماشین لباسشویی راه پیدا کنند. بهتر است این گونه اقلام کوچک را نیز در کیسه های مخصوص شستشو در لباسشویی قرار دهید.

٦-اقلام بزرگ

از قرار دادن چیزی که فضایی برای حرکت داخل مخزن ندارد پرهيز كنيد زيرا تمیز نخواهد شد.همچنين به چرخان لباسشویی نیز آسیب می زند .

تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر