02122733491

خشک نکردن لباس در لباسشویی 97/11/29 410 بازدید

تنظیمات نامناسب لباسشویی

چگونگی تنظیمات ماشین لباسشویی در عملکرد صحیح و مورد انتظار ما بسیار موثر می باشد.

برای مثال اگر تنظیمات مربوط به نوع پارچه، زمان شستشو، میزان درجه حرارت و… بدرستی و مطابق لباسی که قصد خشک کردن آن را دارید تنظیم نشده باشند در نتیجه خشک کن بی اثر خواهد بود.

بارگذار بیش از حد لباس داخل لباسشویی

بطور کلی همیشه سعی کنید با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی خود، داخل مخزن آن لباس قرار دهید، چراکه بارگذاری بیش از حد لباس نه تنها در عملکرد خشک کن لباسشویی بلکه بر سایر قسمت های فرآیند شست و شو تاثیر منفی می گذارد و موجب کاهش کارایی ماشین لباسشویی نیز می شود.

خرابی فیوز حرارتی یا ترموستات

گاهی وجود اشکال در بخش فیوز حرارتی، آتش زنه و یا ترموستات ماشین لباسشویی موجب عدم کارکرد صحیح خشک کن ماشین لباسشویی می شود و رفع مشکل را باید به تکنسین متخصص بسپارید.

اشکال در خازن لباسشویی

وجود اشکال در خازن لباسشویی موجب اختلال در عملکرد خشک کن لباسشویی شده و عیب یابی و تعمیر آن باید توسط تعمیرکار حرفه ای صورت گیرد.

البته لازم به ذکر است این مسئله در مورد لباسشویی های بدون ایرواشر صدق می کند.

اشکال در تاخو لباسشویی

بروز مشکل در تاخو لباسشویی از دیگر دلایل کارنکردن خشک کن می باشد.

دیگر دلایل کار نکردن خشک کن لباسشویی

علت کار نکردن خشک کن لباسشویی ممکن است دلایل دیگری بجز موارد ذکر شده داشته باشد که در اینجا بطور خلاصه به آن ها اشاره کرده ایم:

گرفتگی پمپ آب

سوختن پمپ آب

قفل شدن شیر برقی  

اشکال در زغال های موتور

خشک کن لباسشویی

روش کار خشک کن لباسشویی ایرواشر به این صورت است که تمام فرآیند شست و شو را بطور کامل انجام می دهد بدین ترتیب که پس از عملیات شست و شو، خشک کن اولیه فعال شده و با با دور تند لباس ها را آبگیری می کند و بعد از این مرحله ایرواش وارد مدار می شود.

نحوه عملکرد لباسشویی ایرواشر

نحوه عملکرد لباسشویی ایرواشر بدین صورت است که ابتدا المنت و فن ایرواش وارد چرخه عملیات شده و با تولید باد گرم لباس ها را خشک می کند بطوری که هیچ نم و رطوبتی روی لباس ها باقی نخواهد ماند و بلافاصله بعد از خروج از ماشین لباسشویی قابل استفاده می باشند.