02122733491

عدم تخلیه ماشین لباسشویی 97/10/06 339 بازدید

عدم تخلیه لباسشويي می‌تواند به دلیل وجود مشکلات متعددی باشد که عملکرد صحیح این وسیله کاربردی را مختل می‌کند

كه اين مشكلات عبارتند از :

١-عدم کارکرد صحیح پمپ تخلیه، در تخلیه نشدن آب لباسشویی تأثیرگذار خواهد بود؛ زیرا در صورتی که این پمپ خراب شده باشد و یا به دلایل خاصی، انسداد در پمپ تخلیه به وجود آمده باشد، آب درون ماشین لباسشویی به خوبی تخلیه نخواهد شد.

٢-زمانی که درب ماشین لباسشویی باز باشد، میکروسوییچ عمل نکرده و دیگ به چرخش در نمی آید. متعاقبا اگر این میکروسوییچ خراب باشد ماشین به مرحله تخلیه هم نمی‌رسد. با یک اهم متر میکروسوییچ را تست کرده و در صورت خرابی آن را تعویض كنيد. دقت كنيد برای تست این قطعه ماشین را از برق بکشید.

٣-خالی نشدن آب لباسشویی، می‌تواند به دلیل پارگی یا انسداد شیلنگ تخلیه رخ داده باشد. برای اطمینان از سالم بودن شیلنگ تخلیه باید آن را از لباسشویی جدا کنید و سالم بودن آن را امتحان کنید.

٤-سیم‌های ورودی پمپ تخلیه را از آن جدا کرده و با سیم دیگری برق ۲۲۰ ولت را به آن متصل کنید. اگر پمپ شروع به کار و آب را تخلیه کرد، متوجه می‌شویم که مشکل از سیم‌ها و برق ورودی بوده است. سیم‌های رابط و اتصال سیم ها در کنتاکت‌های تایمر را به دقت بررسی کنید و اگر تمام سیم‌کشی‌ها درست بود، مشکل از گریپاژ شدن محور موتور و یا گیر کردن پروانه تخلیه می‌باشد.

٥_آسیب دیدن یا پارگی تسمه پمپ تخلیه آب و تسمه محرک نیز می‌تواند سبب نگه‌داری آب درون ماشین لباسشویی شود.

٦-در برخی از موارد مشکل تخلیه نشدن آب به خرابی پلاتین های تایمر مربوط به پمپ تخلیه نیز ،مربوط است.

 

براي تعمير و رفع اين مشكل موارد زير را انجام دهيد:

١-شلنگ تخلیه را بررسی كنيد.

٢-روی دورrinse/spin بگذارید . اگر آب را تخلیه کرد مرحله بعدی نیازی نیست

٣-پمپ را تمیز کنید : این پمپ در ماشین لباسشویی هایی که دربشان از بالا باز می شود در پشت قرار دارد و در ماشین هایی که دربشان از رو به رو باز می شود در قسمت پایین و جلو قرار دارد . باید پنل را باز کنید و بعد یک پلاستیک سفید می بینید.

٤-این اهرم پیچ مانند را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

٥-آن را زیر آب بشویید.

٦-دوباره روی دور rinse/spin قرار بدهید اگر آب را تخلیه نکرد باید پمپ آن را تعویض كنيد.

تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر