02122733491

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارید حتما این مطلب را مطالعه کنید 97/10/07 424 بازدید

ماشين ظرفشويي در دو نوع روميزي و ايستاده (توكار) طراحي می شود. به طور کلی ماشین ظرفشویی در ظرفيت های٢،٤،٦،٨،١٢، و١٤ نفره طراحي می شوند كه در ظرفي٢ ،٤ ،٦،٨ و١٢ نفره (١٤٠تكه ظرف) و در ظرفيت١٤ نفره (١٦٠تكه ظرف) جای مي گيرد.

ماشین ظرفشویی رومیزی

این نوع ماشین ها مخصوص خانواده های کم جعمعیت است و معمولا ظرفیت بین ۶ تا ۸ نفره دارند. مزیت ماشین های ظرفشویی رو میزی پر شدن سریع آن ها است که با توجه به نوع و ظرفیتشان قیمت مناسب تری نسبت به انواع ماشین ظرف شویی های ایستاده در بازار دارند. معمولا ۷۲ تا ۱۰۸ پارچه ظرف در ماشین های ۶ تا ۸ نفره جای می گیرند که برخی ماشین های 8 نفره به اصطلاح  ۸ به علاوه ۱ هستند و کمی بیشتر از انواع ۸ نفره، جای ظرف دارند. در هنگام خرید ، توجه داشته باشید که  قدرت شستن ظرف های خیلی چرب و خشک را هم داشته باشند.

این نوعع از ماشین ها که معمولا 12 نفره هستند پرطرفدارترین انواع ظرفشویی در بازار محسوب می شوند. ماشين ظرفشويي ايستاده تقریبا حدود ۱۴۴ پارچه ظرف را در خود جای می دهند. و برای خانواده های پر رفت و آمد و تقریبا پر مصرف گزینه مناسبی محسوب می شوند. هنگام خرید این مدل ماشین ها، بهتر است ماشین هایی را انتخاب کنید که سبد آن ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند و دارای قدرت نیم شور  هستند، قابلیت نیم شور به شما این امکان را می دهد که با پر کردن نصف ظرفیت ماشین ظرف ها با مصرف آب و شوینده کمتری شسته شوند.

نكات مهم در خريد ظرفشويي

١-ميزان مصرف انرژي: از نكات بسيار مهم در انتخاب ماشين ظرفشويي ميزان مصرف انرژي A است كه بهتر است نوع كم مصرف آن انتخاب شود.

٢-مخزن داخلي ماشين ظرفشويي: مخزن ماشين هاي ظرفشويي به دو شكل استيل (فولاد ضد زنگ) و پلاستيك ساخته مي شوند كه هركدام معايب و مزايايي دارند اما مخزن استيل بهتراست زيرا زنگ نمي زند، چرك نمي شود، آب نمي شود و ماندگاري طولاني تري دارد.

٣-تعداد سبد ها و انواع سبد ها: سبد هاي مخصوص ظروف مختلف در ماشين ظرفشويي بسيار مهم است. معمولا سبدي مخصوص قرارگيري قاشق و چنگال وجود دارد و همچنين سبدي براي قرار دادن بشقاب ها و ليوان ها. بعضي از اين سبد ها قابل جا به جايي هستند. در اين صورت مي توانيد سبد ها را به دلخواه خود در ماشين ظرفشويي جا به جا كنيد.

٤-خشك كن: معمولا ماشين ظرفشويي هاي داراي خشك كن، ميزان برق مصرفي شان کمتر است اما مدل هايي كه مخزن آن ها استيل است به دليل نگهداري حرارت خشك شدن ظروف را سريع تر انجام مي دهد.

٥-داشتن گارانتي و خدمات پس از فروش: وقتي محصول مورد نظر تان را از نمايندگي خريداري كنيد قطعا داراي خدمات پس از فروش خواهد بود.

اگر بخواهیم بهترين مارك ظرفشويي را به شما معرفی کنیم باید بگوییم، انتخاب یک برند مناسب برای هر وسیله ای تا حد زیادی بستگی به بودجه شما برای آن کالا دارد، اما به طور کلی بهترین مارک ماشین ظرفشویی به ترتیب متعلق به برندهای چون بوش،ال جي، سامسونگ ،آ.ا.گ ، ميله، ایندزیت، آرچیلیک، زیمنس،مجیک، بكو،هاردستون،الگانس، بولومبرگ هستند