02122733491

تراز کردن ماشین لباس‌شویی، تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر 97/10/13 682 بازدید

کارکرد مناسب ماشین لباس‌شویی سبب می‌شود تا محلی منظم و تمیز داشته باشیم. البته در برخی مواقع مشکلاتی برای ماشین لباس‌شویی پیش می‌آید که نیاز است تا اقداماتی را انجام دهید یا از متخصصان با تجربه راهنمایی بخواهید. مشکلاتی مانند کار نکردن همزن مکانیکی ماشین لباس‌شویی،صدای زیاد ماشین لباسشویی و کار نکردن دکمه‌های ماشین لباس‌شویی از مشکلات رایج مطرح شده از سمت کاربران وب‌سایت اپلا سرویس است که هر کدام را به صورت مفصل بررسی کرده‌ایم. لرزشو ارتعاش بیش از اندازه ماشین لباس‌شویی هنگام چرخش تند می‌تواند مخل آرامش شما در خانه باشد. لرزش دستگاه به اجزای داخلی آن و هر چیز نزدیک به آن مثل دیوار یا کف اتاق می‌تواند آسیب برساند.

مشکل چیست؟ صورت مساله ساده است: دستگاه تراز نشده‌است و نیاز است تا اقدام به تراز کردن ماشین لباس‌شویی بکنید.

خوشبختانه به کمک پایه‌های قابل تنظیم، راه حل آن نیز ساده است. در اینجا به آسانی یاد می‌گیرید که بدون نیاز به کمک تخصصی، دستگاه را هم‌تراز کنید. فقط از این دستورالعمل‌ها پیروی کنید. در صورتی که بعد از مطالعه این نوشته قادر به تراز کردن ماشین لباس‌شویی نبودید می‌توانید با همکاران متخصص ما تماس برقرار کنید و از راهنمایی آن‌ها بهره‌مند شوید.

تراز کردن ماشین لباس‌شویی لرزش‌دار

فهمیدن هم‌ترازی دستگاه: ساده‌ترین راه درک اینکه آیا نیاز به تراز کردن ماشین لباس‌شویی دارید یا نه این است که از یک تراز نجاری یا از اپلیکیشنی مشابه بر روی گوشی خود استفاده کنید. ابزار را بر روی دستگاه بگذارید، نخست رو به جانب و سپس رو به جلو، تا هم‌ترازی آن را بررسی کنید. اگر حباب تراز در میانه جای نگرفت، لازم است تا هم‌ترازی را انجام دهید.

شل‌کردن مهره قفل‌کننده: برای تراز کردن ماشین لباس‌شویی می‌توانید مهره‌ قفل کننده دستگاه را شل کنید. پایه‌های جلویی دستگاه به صورت پیچی بوده و قابلیت تنظیم دارند. قبل از تنظیم باید مهره قفل‌کننده هر پایه شل کنید.

تنظیم پایه‌های جلویی: اگر ارتفاع دستگاه کم باشد و به زمین نزدیک‌تر باشد، احتمال لرزش نیز کاهش می‌یابد. برای کاهش ارتفاع دستگاه تا حد ممکن، یک پایه را تا حد ممکن جمع کنید و پایه دیگر را تنظیم کنید تا ابزار، چه تراز نجاری و چه اپلیکیشن گوشی هوشمندتان، نشان دهد که دستگاه هم‌تراز شده است.

بررسی پایه‌های عقبی: بیشتر ماشین‌های لباس‌شویی دارای پایه‌های عقبی خودتراز‌شونده هستند. زمانی که تراز جانبی دستگاه را تنظیم کردید، از شخصی کمک بگیرید تا دستگاه را به گونه‌ای به جلو خم نماید که پایه‌های عقبی سه یا چهار اینچ (8 الی 10 سانتیمتر) از زمین ارتفاع گیرند. زمانی که دستگاه را به جای خود باز گردانید، پایه‌ها باید به صورت خودکار طوری تنظیم شوند که تراز محور جلو-عقب دستگاه محقق شود. با این حال پایه‌های عقبی برخی ماشین‌های لباس‌شویی همانند پایه‌های جلویی‌شان قابل‌تنظیم دستی هستند. در این صورت باید پایه‌های عقبی را نیز به طور دستی تنظیم کنید تا دستگاه کاملا هم‌تراز شود.

بستن مجدد مهره‌های قفل‌کننده: بعد از انجام مراحل بالا، هم‌ترازی دستگاه را مجدداً در محورهای جانبی و جلو-عقب بررسی کنید. سپس مهره‌های قفل‌کننده را سفت نمایید تا پایه‌های دستگاه به مرور زمان چرخش نداشته و باز و بسته نشوند. با تکیه‌دادن به دستگاه مطمئن شوید که دستگاه امکان لقی یا لرزش ندارد.

تست دستگاه: یکی از بهترین راه‌های دانستن اینکه نیاز به تراز کردن ماشین لباس‌شویی است یا این است که دستگاه خود را آزمایش کنید. مرحله چرخش تند را فعال نمایید تا هرگونه ارتعاش اضافی مشخص گردد. اگر دستگاه هم‌چنان لرزش داشت، مجدداً بررسی کنید تا تمامی پیچ‌های بر روی دستگاه و پایه‌های روی کف چفت باشند. سپس تراز کف زمین اتاق رخت‌شویی را بررسی کنید. نشتی ممکن است باعث تورم یا نا‌میزان‌شدن کف زمین شده‌ باشد که نیاز به تعمیرات جداگانه‌ای دارد.

بررسی چند ماه یک‌بار ماشین لباس‌شویی: ممکن است خانه شما در طول سالیان نشست داشته یا حتی در طول فصل‌های مختلف کمی جابه‌جا شود. اگر ارتعاش مضاغفی مشاهده کردید، هم‌ترازی دستگاه را مجدداً بررسی نمایید. هم‌چنین این را مد نظر قرار دهید که در مدل‌های درب- از -بالا، چینش نامتعادل البسه داخل دستگاه می‌تواند باعث لرزش حین مرحله چرخش تند شود. بنابراین البسه را یکنواخت بچینید. هم‌چنین بالانس دستگاه مدل درب- از -مقابل خود را هر چند ماه یک‌بار بررسی کنید، زیرا این مدل‌ها سرعت چرخش بسیار بالاتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارند.

گروه فنی و مهندسی اف ایکس سنتر ، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما در محل خود دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.