02122733491

علت صدای ماکروویو چیست ؟ 97/10/17 430 بازدید

اگر مایکروویو شما صدا  می دهد، صدا از قسمت مگنترون که موج های میکرو را تولید می کنند، می آید. صدا عادی بوده و جای نگرانی نیست. اگر مایکروویو شما در حال آماده باش نیز صدای بلند یا عجیب می دهد، باید مشکلی با فن روشن دستگاه باشد. بررسی کنید که صدا پس از مدتی از بین می رود یا خیر. اگر هنوز مایکروویو صدای عجیب دارد، لطفا با نیروی متخصصین ما ارتباط برقرار کنید. می توانید از طریق تماس با ما در هر زمان از روز و هفته با ما در تماس باشید. ما مایکروویو شما را سریع، حرفه ای و با قیمتی مناسب تعمیر می کنیم. ما کمک خواهیم کرد تا مایکروویو تنها صدای معمولی خود را ایجاد و مثل همیشه کار کند.

چیزی که نباید داخل مایکروویو گذاشته شوند

اگر نمیخواهید غذایتان در مایکروویو بترکد، منفجر شود یا دچار آتش سوزی نشوید، موارد زیر را داخل مایکروویو قرار ندهید.کلیک – مایکروویو واقعا میتواند وسیله ای مفید و مثمر ثمری باشد، ولی بعضی موقع ها باید مراقب بود و همه چیزی نباید داخل آن قرار داد تا موجب حادثه و یا خرابی آن نشود. بعضی مواد و یا غذاها ممکن است باعث جرقه، آسیب به بعضی ظروف خاص و به تبعات آن ایجاد یماری های خاص و یا  انفجار در مایکرویو شود. در این مطلب 5 چیزی که به هیچ عنوان نباید داخل مایکروویو قرار بگیرد برای شما توضیح داده میشود:

1- فلز
شما حتما در دفترچه راهنمای مایکروویو خوانده اید که هیچ گاه نباید فلزی داخل مایکروویو روشن قرار داد. اما آیا میدانید چرا؟ فلز امواج مایکروویو را بازتاب میکند و برمیگرداند.
اگر شما ظرف غذایتان را با یک ورق فویل آلومینیومی بپوشانید و داخل مایکروویو قرار دهید، فویل امواج مایکروویو را بازتاب میکند و غذای شما به هیچ عنوان گرم نمیشود، همچنین در اثر بازتاب امواج مایکروویو نیز آسیب میبیند. طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه MIT چیزهایی که نوک نسبتا تیزی داشته باشند و در مایکروویو قرار بگیرند، مانند چنگال، در آن ها جریان الکتریکی برقرار شده و این جریان نوک قسمت های تیز جسم متمرکز شده و باعث جرقه میشود.


2- تخم مرغ با پوست
امواج مایکروویو بسیار قوی هستند و باعث پخت سریع مواد غذایی میشوند، درون تخم مرغ آب وجود دارد و در اثر این امواج قوی آب سریعا به بخار تبدیل می شود و حجم آن ناگهانی افزایش میابد و دمای آن بالا میرود و ناگهان موجب منفجر شدن و یا ترکیدن تخم مرغ می شود.
3-
بعضی از پلاستیک ها
بعضی از پلاستیک ها از مواد بازیافتی و تجزیه کننده ها و مواد پلاستیکی BPA ساخته میشوند و غالبا برای بسته بندی مواد غذایی مانند کره، ماست و … استفاده می شود. این پلاستیک ها برای قرار دادن در مایکرویو به هیچ عنوان مناسب نیستند و برای این منظور ساخته نشدند. اگر میخاهید مواد غذایی بسته بندی شده را داخل مایکروویو قرار دهید حتما روی بسته بندی را بخوانید که آیا میتوانید آن را داخل مایکروویو بگذارید یا خیر.

از دست ندهید

4- کیسه های پلاستیکی
به هیچ عنوان مواد غذایی را به همراه کیسه پلاستیکی در مایکروویو قرار ندهید، بخار مواد غذایی سریعا افزایش حجم میدهد و دمای آن افزایش میابد وداغ میشود و در نهایت میترکد، همچنین کیسه های پلاستیکی قابلیت ذوب شدن را نیز دارند و ممکن است ذوب شده و مایکروویو را کثیف کند.

5- ظروف لعابدار و لیوان های قدیمی
قرار دادن ظرف های قدیمی با قدمت بالای 40 سال و همچنین ماگ در مایکروویو میتواند به مواد غذایی موجود در آن ها آسیب جدی برساند، به این صورت که لعاب ظروف قدیمی در اثر امواج مایکروویو ذوب شده و به مواد غذایی نفوذ میکند. شما میتوانید قبل از قرار دادن مواد غذایی در ظروف، آن ها را با یک کیت مخصوص برای تست ظروف تست کرده و سپس تشخیص دهید که آیا آن ها قابل مایکروویو شدن هستند یا خیر.

تعمیر لوازم خانگی اف ایکس سنتر