02122733491

چرا لامپ داخل یخچال فریزر روشن نمی شود ؟ 97/10/26 1999 بازدید

آیا تابحال برای‌تان پیش آمده که خواب‌آلود درب یخچال را برای برداشتن چیزی باز کنید ولی نتوانید چیزی را ببینید چون که لامپ آن روشن نمی‌شود؟ اگر این اتفاق برای‌تان افتاده باشد، شاید بتوانید به صورت شانسی خوارکی سرپایی نصف‌شب‌تان را پیدا کنید.

اینجا، ما دلایلی که باعث می‌شود که یخچال فریزر وارد عصر تاریکی شود را برای شما توضیح می‌دهیم. با پیروی از توصیه‌های زیر می‌توانید امیدوار باشید که یخچال شما روشن شود. اگر دانش فنی کافی یا وسایل لازم را ندارید به شدن توصیه می‌کنیم که تعمیر لامپ یخچال فریزر را به یک تعمیر کار حرفه ای یخچال فریزر بسپارید

علت 1: مجموعه سیستم روشنایی

اولین علت روشن نشدن چراغ یخچال مربوط به نقص در مجموعه سیستم روشنایی می‌باشد. سیستم روشنایی می‌تواند معیوب باشد. برخی تولیدکنندگان، اجزای سیستم روشنایی را جداگانه نمی‌فروشند، و مجبور خواهید بود کل سیستم روشنایی را به صورت یکجا بخرید.

 

علت 2:‌ لامپ روشنایی

اگر لامپ یخچال روشن نمی‌شود اول از همه باید علت اینکه چرا لامپ روشن نمی‌شود را تشخیص دهید. بیشترین علتی که باعث می‌شود یخچال روشنایی نداشته باشد سوختن و خرابی خود لامپ است. مثل هر لامپ دیگری، لامپ یخچال هم در طول زمان نیاز به تعویض دارد.

برای بررسی لامپ لازم است که لامپ را از یخچال درآورید، در زیر مراحل ساده‌ای که به شما کمک می‌کند تا لامپ را عیب‌یابی کنید که خراب شده و نیاز به تعویض دارد را آورده‌ایم.

اول ایمنی! اول مطمئن شوید که دوشاخه یخچال را از پریز در آورده‌اید و یخچال به برق وصل نیست.

اول محل لامپ را پیدا کنید، هر برند و مدلی محل قرارگیری مخصوص به خود را دارد، برای این کار بهتر است اول به دفترچه‌ی راهنمای استفاده یخچال فریزر خود مراجعه کنید.

بعد از پیدا کردن محل لامپ باید حباب یا محفظه‌ی محافظ آن را در آورید، که معمولاً توسط پیچی محکم شده است پس اول پیچ را باز کنید.

وقتی پخش‌کننده را درآوردید، لامپ را بپیچانید تا باز شود.

اگر لامپ سوخته باشد ناحیه از آن سیاه یا رنگی می‌شود.

لامپ را با دست‌تان تکان دهید اگر دیدید که فیلامان می‌لرزد یا صدایی از لامپ شنیده می‌شود یعنی لامپ سوخته است.

اگر متوجه شدید که لامپ سوخته است باید آن را به فروشگاه‌های لوازم یدکی ببرید و نمونه مشابه آن را خریداری و تعویض نمایید. البته اگر از یک تعمیر کار یخچال فریزر بخواهید لامپ را برای شما تعویض کنید نیاز به گشتن در بازار و خرید لامپ نخواهید داشت.

علت 3:  سرپیچ لامپ

وقتی لامپ یخچال روشنایی ندارد، ممکن است فکر کنیم که لامپ سوخته است، اما همیشه این‌طور نیست. شاید مقصر نگهداره یا سرپیچ لامپ باشد، جایی که لامپ در آن قرار می‌گیرد.

اول ایمنی! اول مطمئن شوید که دوشاخه یخچال را از پریز در آورده‌اید و یخچال به برق وصل نیست.

وقتی که لامپ را در آوردید می‌توانید به سرپیچ لامپ دسترسی داشته باشد.

برای تشخیص خرابی سرپیچ لامپ روشنایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان سرپیچ استفاده کنید. اگر سرپیچ لامپ جریان برق داشت، اما همچنان لامپ روشن نمی‌شد، این به معنی خرابی سرپیچ لامپ است.

سرپیچ، پایه‌ها و سیم‌های متصل به آن را را بررسی کنید که نشانه‌ی سوختگی و یا خرابی نداشته باشند.

برای تعویض سرپیچ، باید سرپیچ مشابه را از فروشگاه‌های لوازم یدکی لوازم خانگی تهیه و تعویض نمایید.

 علت 4 : کلید روشنایی

دلیل دیگر روشن‌ نشدن چراغ یخچال می‌تواند کلید روشنایی باشد. برای تشخیص خرابی کلید روشنایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان برق استفاده کنید. اگر جریان برق کلید روشنایی وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت 5 : کلید در

برای تشخیص خرابی کلید در، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان برق استفاده کنید. اگر جریان برق کلید در هنگام فعال‌بودن وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت ۶: بورد سیستم روشنایی

نخست، اطمینان یابید که بورد سیستم روشنایی ولتاژ کافی برق را دریافت می‌کند. اگر بورد سیستم روشنایی ولتاژ کافی را دریافت می نمود اما هم چنان لامپ روشنایی کار نمی کرد، بورد سیستم روشنایی را تعویض نمایید.