02122733491

علت بوی بد در ماشین ظرفشویی 97/12/26 264 بازدید

دلیل بوی بد ظرفشویی

راهکار و ترفند هایی برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی:

فیلتر تخلیه ظرفشویی را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک‌کنید

یکی از راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک کردن فیلتر تخلیه ظرفشویی میباشد .

هیچ بخشی از ماشین ظرف‌شویی شما احتمالاً مسئول بوهای عجیب‌وغریب نسبت به فیلتر تخلیه نیست. ذرات غذایی در اینجا می‌توانند جمع شوند و در طول زمان در محیط گرم و مرطوب می‌توانند بوی بدی را ایجاد کنند؛ بنابراین توصیه می‌شود که اقدام به تخلیه آن کنید. احتمالاً یک فیلتر استوانه‌ای ، قابل جدا شدن وجود دارد که از طریق آن تمام آب را تخلیه می‌کند. برای دسترسی به فیلتر، دندانه‌دار کردن پایین را بیرون بیاورید ، سپس فیلتر را خارج کنید. فیلتر را با صابون و آب گرم در ظرف‌شویی خود بشویید . ممکن است دشوار باشد که به تمام بخش‌های داخلی آن دسترسی پیدا کنید.

داخل درب و دیوارهای داخلی دستگاه را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید

یکی از راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک کردن و تمیز نمودن داخل درب و دیواره های ظرفشویی میباشد .

بوی بد ممکن است از چرکی که در داخل ماشین ظرف‌شویی انباشته‌شده است باشد.
برای پاک کردن داخل یک ماشین ظرف‌شویی از یک دستمال یا برس و آب‌صابون داغ استفاده کنید. اگر چرکی که انباشته‌شده قابل‌حذف نیست می‌توانید با استفاده از برخی از پاک‌کننده‌های خانگی ایمن آشپزخانه برای حذف آن‌ها اقدام کنید.

واشر درب را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی بشویید

جدارهای درب ماشین ظرف‌شویی می‌تواند رطوبت را جمع‌آوری کند و بنابراین باید شسته شود.
سینی‌های ظرف‌شویی دستگاه خود را پاک‌کنید. اگرچه آن‌ها بعید به نظر می‌رسند بوی نامطبوع از آن‌ها باشد.

از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی به‌ وسیله سرکه و سودا

سرکه و سودا میتواند به برطرف کردن بوی بد و ناخوشایند ماشین ظرفشویی کمک نماید .
یک فنجان (8 اونس) سرکه سفید مخلوط را در رینگ بالا از ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. باوجوداینکه این ماده خود بوی بدی دارد، اما اسید سرکه یکی از قوی‌ترین عوامل برداشتن بوی بد است علاوهه بر این، بوی سرکه به‌سرعت خارج می‌شود
قبل از اینکه این روش را برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی می‌خواهید انجام دهید اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرف‌شویی شما خالی است و سپس شروع به تمیز کردن آن کنید. ماشین ظرف‌شویی را برای یک چرخه کامل اجرا کنید. سرکه در سراسر داخل ماشین ظرف‌شویی جریان پیدا می‌کند و دقیقاً هدف نیز همین می‌باشد. اسیدهای سرکه به تخریب هرگونه باقی‌مانده آلودگی که منجر به بوی بد در داخل ماشین ظرف‌شویی شما می‌شود کمک می‌کند.

هنگامی‌که از سودا برای رفع بوی بد ظرفشویی استفاده می‌کنید یک چرخه اضافی شستشو را اجرا کنید. این بار ماشین ظرف‌شویی باید یکی از کوتاه‌ترین چرخه‌های موجود باشد و برای رفع تمام سودا باید آب داغ باشد. پس‌ازاین عمل، ماشین ظرف‌شویی باید بوی خوبی داشته باشد.
بخش عیب‌یابی کتابچه راهنمای ماشین ظرف‌شویی را بررسی کنید. اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی با راهنمایی‌هایی که حاوی بخش‌های عیب‌یابی هستند، شامل دستورالعمل‌های تمیز کردن خاص در این وضعیت می‌باشند.

شلنگ تخلیه را برای انسداد بررسی کنید تا از شر بوی بد ظرفشویی خلاص شوید .

شیلنگ تخلیه اگر جرم گرفته باشد یا مسدود شده باشد هم میتواند مشکل فنی ایجاد کند هم باعث بوی بد ظرفشوییشود .

به‌خصوص اگر در انتهای یک چرخه آب در انتهای ماشین ظرف‌شویی شما وجود داشته باشد، این موضوع را بررسی کنید. اگر شلنگ تخلیه خم‌شده باشد، جریان آب می‌تواند محدود شود. اگر ماشین ظرف‌شویی را می‌توان از دیوار جدا کرد، این کار را برای بررسی شیلنگ انجام دهید.
برای پاک کردن می‌توانید از مخلوط یک قاشق غذاخوری صابون به یک ظرف بزرگ یا سطل پر از آب گرم استفاده کنید. نگه‌دارنده قفسه‌ها را برداشته و آن‌ها را برای غذای گیرکرده بررسی کنید. با استفاده از یک اسفنجی که به آب‌صابون فرو می‌رود، هرچه را که پیداکرده‌اید پاک‌کنید. از بین بردن باقی‌مانده‌های صابون با شستن اسفنج و پاک کردن قفسه‌ها و نگه‌دارنده‌ها با استفاده از آب پاک. درب ماشین ظرف‌شویی را با یک مسواک قدیمی یا یک برس کوچک که درون محلول صابون قرار می‌گیرد پاک‌کنید. ذرات غذایی اغلب در اطراف واشر لاستیکی، لولا و پایین درب قرار می‌گیرند و این ذرات می‌تواند بوی ناخوشایندی را از بین ببرد که این مخلوط می‌تواند این بو را از بین ببرد. محل آلودگی را با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید.

گاهی اوقات درب ماشین ظرف‌شویی خود را باز می‌کنید و متوجه بوی بدی خواهد شد باید برای پاک کردن دستگاه خود از مواد  فاسد وقت کافی را بگذارید تا بوی نامطبوع از آن حس نشود.

برای اینکه ماشین ظرف‌شویی شما بو نگیرد می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید

ظروفی که می‌خواهی در دستگاه قرار دهید ابتدا پاک‌کنید و سپس در قفسه جای دهید
همه‌ی استفاده‌کننده از ماشین ظرف‌شویی احساس می‌کنند که پا کردن ظروف برای قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرف‌شویی ضروری نیست اما اگر بخواهید کار صحیح را انجام دهید خوب است ابتدا ظروف را تمیز کرده و سپس در دستگاه قرار دهید در این صورت نتیجه شستشوی شما بسیار عالی خواهد شد دلیل این‌که این کار باعث می‌شود از ایجاد بوی بد جلوگیری کند این است که مواد غذایی که بر روی ظروف وجود دارد در درون دستگاه باقی‌مانده و سپس ایجاد بو می‌کند بنابراین یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید خالی کردن ماشین ظرف‌شویی خود از باقیمانده مواد غذایی است
استفاده از بوگیرها در ماشین ظرف‌شویی بسیار روش خوبی است
از بوگیرها می‌توان به جوش‌شیرین اشاره کرد که برای بوگیری روش مناسبی می‌باشد مورد بعدی استفاده از سرکه سفید است

پاک کردن بازوهای آبپاش دستگاه ماشین ظرف‌شویی در رفع بوی بد ظرفشویی مؤثر است

یکی دیگر از راهکارهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی پاک کردن بازوهای آب پاش ظرفشویی میباشد .
این احتمال وجود دارد که بازوهای آبپاش دستگاه شما توسط ذرات غذا مسدود شده باشند که این مسئله در شستشو نیز بسیار اهمیت دارد و هرگونه مشکل برای آب‌پاش باعث کاهش کیفیت شستشو می‌شود درنتیجه این مشکل باعث بوی بد می‌شود شما می‌توانید با جدا کردن بازوهای دستگاه خود آن‌ها را تمیز کرده سپس مواد غذایی که در مرزهای دستگیره گیرکرده را بیرون بیاوریم برای اینکه تست کنید آیا بازوهای آبپاش مشکلی ازلحاظ مسدود بودن ندارند می‌توانید با عبور دادن آب از منافذ آن به مسدود بودن آن پی ببرید.