02122733491

نکات آموزشی درباره جارو برقی 98/01/29 247 بازدید

جارو برقی با کیسه بخریم یا بدون کیسه ؟
 
 جارو برقی و انتخاب بین دو نوع : کیسه دار و بدون کیسه ؟  با پاکت یا بدون پاکت ؟
بهتر است بدانید که انتخاب یک جارو برقی چیزی نیست که که شما را دچار دلهره و نگرانی نماید.  آمارها نشان میدهد که بیشترین درگیری افراد در انتخاب جارو برقی بین کیسه دار و بدون کیسه بودن آن است. اما این دو ویژگی ملاک برتری یکی بر دیگری نیست و هرکدام از آنها طرفداران و مخالفانی دارند. اما این شما هستید که با در نظر گرفتن شرایط ویژه خود بهترین انتخاب را برای خود رقم میزنید.  در ادامه مطلب به توضیح و.بررسی ویژگی های انتخاب جارو برقی خواهیم پرداخت:
1) دوست دارید جارو برقی شما از لحاظ زیست محیطی چه ویژگی هایی داشته باشد ؟
به طور کلی جارو برقی ها این خصوصیت را دارند تا کمترین آسیب زیست محیطی را به به محیط پیرامون خود وارد.نماید. زیرا طراحی آنها به گونه ای انجام.شده است که قابلیت جذب مواد زائد را داشته و نمیتوانند خاصیت دافعه آن مواد را داشته باشند. جارو برقی های کیسه دار این قابلیت را دارند تا به دفعات مکرر کیسه های آنها مورد تعویض قرار گیرد.
نکته؛ نگهداری مواد زائد تا موعد مقرر برای تخلیه در درون کیسه می تواند به حفظ و سلامتی محیط زیست کمک شایانی نماید
 
2) آیا گرد و غبار باعث تداخل در سیستم تنفسی شما می شود یا خیر؟
غالبا این توصیه برای کسانی که از بیماری های تنفسی مانند آسم رنج می برند، وجود دارد که از جارو برقی های کیسه دار استفاده نمایند. این به دلیل برخورداری اکثر کیسه ها از مواد ویژه ای است که قابلیت ذخیره سازی ذرات را  در راندمان بالا هوا فزاهم می سازد.
همانطور که گفته شد اکثر جارو برقی های کیسه دار دارای فیلترهای با توان گنجایش ذرات در راندمان بالا می باشند. اما با این حال قابلیت اضافه کردن لاژه محافظتی اضافی به این فیلتر ها وجود دارد. تا افرادی نسبت به سلامتی خود حساس می باشند از آن اظتفاده نمایند.
نکته: گرد و غبار خارج شده از تخلیه کیسه جارو برقی به مراتب کمتر از تخلیه جارو برقی های بدون کیسه می باشد.
3) مدت زمان تخلیه کیسه جارو برقی خود را پیشبینی نمایید.
مزیت جارو برقی های کیسه دار در مقایسه با نوع بدون.کیسه آن این است که می توان آنها را در هر زمان تخلیه کرد ولی این برای جارو برقی های بدون کیسه صدق نمیکند و شما بعد استفاده ملزم به تخلیه آن هستید تا بتوانید در دفعه بعدی از آن به نحو.مطلوب استفاده نمایید.
توصیه: اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به تخلیه کیسه جارو برقی اهمیتی قائل نیستید بهتر است از جارو برقی های بدون کیسه استفاده نمایید. این بدان خاطر است که در صورت استفاده مجدد اٌز آن به ناچار مجبور به تخلیه آن باشید.
نکته: زمانی که ظرفیت جارو برقی های بدون کیسه محدود می شود افرادی که حساسیت ویژه ای به گرد و غبار دارند بیشتر در معرض آلرژن ها قرار می گیرند.
4) جارو برقی خود را تا چه مدت زمانی نگه داری و استفاده خواهید کرد؟
نکته قابل تامل در خصوص جاروبرقی های بدون کیسه در این است که اگر خواهانافزایش  مدت زمان ماندگاری و بالا بردن کارایی آن هستید باید به طور منظم فیلتر آن را تعویض نمایید. این در حالی است که جارو برقی های کیسه دار نیاز به نظارت کمتری دارند. دلیل آن هم.در این است که فیلتر های نصب شده بر روی آنها ذرات کمتری را به خود جذب می کنند.
هنگام خرید به طول سیم جاروبرقی دقت فرمایید !
اگر از دسته افرادی هستید که دوست ندارید هنگام جارو کردن مدام سیم برق را جا به جا کنید تا به محل مورد نظرتان نزدیک تر شود هنگام خرید حتما به طول سیم برق جارو توجه لازم را داشته باشید. طول سیم جارو برقی به طور استاندارد حدود 2تا 3 متر است که با جست وجوی بیشتر در بازار ممکن است جارو برقی با طول سیم 4 متر نیز پیداکنید.
از آن جایی که کاربری جارو برقی ها محدود به سطح فرش، موکت و سرامیک نمی شود، داشتن لوازم جانبی و برس های مختلف برای تمیزی شیارها وبخش های دور از دسترس مبلمان نیز از جمله نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.
چه کنیم تا جارو برقی مان عمر بیشتری کند؟
از آن جایی که ممکن است بیش از یک مرتبه در طول هفته از جارو برقی استفاده کنید بهتر است در هر نوبت بیش از 30 دقیقه به صورت ممتد از جارو استفاده نکنید زیرا موجب می‌شود تا فشار مضاعفی به موتور جارو برقی وارد شود.
برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور جارو برقی بر اثر نوسانات جریان برق، بهتراست در ساعات اوج مصرف یعنی حدود 8 تا 11 شب از جارو برقی استفاده نکنید. نکته مهم دیگر این‌که بهترین روش برای افزایش طول عمر جارو برقی این است که کیسه و فیلترآن را به طور منظم تمیز کنید.