02122733491

سوالات متداول درباره اجاق گاز و فرگاز 98/02/01 390 بازدید

چرا فندک الکتریکی گاز رومیزی به درستی کار نمی کند؟
برای حل این مشکل باید فضای بین شعله و فندک را مورد بررسی قرار داد که امکان دارد بر روی آن ها جرم وجود دارد در نتیجه باید آنها را تمیز کرد. باید توجه داشته باشید برای جلوگیری از بروز این مشکل تمامی اجزای سرشعله نیز باید به درستی در جای خود قرار بگیرند.
 
دلیل یکنواخت نبودن سوختن شعله ها در اجاق گاز رومیزی چیست؟
ممکن است به دلیل قرار نگرفتن صحیح اجزای سر شعله باشد که لازم است آن را به طور صحیح در جای خود بگذارید.
 
در صورتی که جریان گاز وجود نداشته باشد یا جریان غیرطبیعی داشته باشد؟
باید به سراغ شیرمیانی رفته و از لحاظ جریان داشتن گاز آن را بررسی کنید همچنین این احتمال وجود دارد کپسول LPG خالی باشد.که در این صورت باید اقدام به بازکردن شیرمیانی وتعویض کردن کپسول نمایید.
 
محیطی که اجاق گاز قرار دارد بوی گاز به مشام می رسد؟
این مسئله خیلی مهم است در صورت بروز این مشکل شیلنگ گاز را بازرسی کنید ببینید آیا به درستی نصب شده است.در ضمن باید دید در محل نصب کپسول نشتی وجود دارد یا خیر.بنابراین باید در صورت لزوم شیلنگ گاز را تعویض نمایید و محل نصب کپسول را بازرسی فرمایید.
 
چرا ترموکل اجاق گاز رومیزی به درستی کار نمی کند؟
ممکن است که مقداری دوده در بخش انتهایی ترموکل قرار گرفته شده باشد.که لازم است که برای حل این مشکل دوده ها و همچنین سر شعله هارا نیز پاک کنید.
 
تعمیر فرگاز
 
دلیل روشن نشدن مشعل ها در فرگاز چه می باشد؟
باید در 2 مورد اطمینان پیدا کنید.ابتدا وصل بودن گاز و سپس متصل بودن برق دستگاه.همچنین باید فندک نیز بررسی شود که آیا به درستی کار می کند. مشعل ها نیز باید به صورت صحیح در جای خود قرار گرفته باشند.
 
بوی بد هنگام استفاده از فرگاز به چه علت می باشد؟
 
در صورتی که برای اولین بار از دستگاه استفاده می کنید و این بو به مشام می رسد مسئله ای طبیعی است و مربوط مشعل می باشد.ودر صورت تکرار استفاده از دستگاه این بو از بین خواهد رفت.
 
ادامه جرقه زدن حتی بعد از اینکه اجاق روشن شده است ، چیست؟
هنگامی که فندک دستگاه شما رطوبت داشته باشد این اتفاق خواهد افتاد بنابراین لازم است آن را خشک کنید.مورد بعدی بحث نظافت فندک می باشد که کثیف بود آن باعث بروز این مشکل خواهد شد باید طبق دستورالعمل دفترچه راهنما محصول فندک را تمیز کرد.
 
شعله در زمان سوختن پرش دارد و به رنگ آبی نمی سوزد؟
باید از درست قرار گرفتن مشعل ها مطمئن شد.شیارهای خروجی که برای پخش کردن شعله هستند و نازل هایی که در شعله وجود دارد نباید به هیچ عنوان مسدود باشند.
 
به چه دلیل مشعل مربوط به فر روشن نمی شود(مشعل مخصوص بریان کردن)؟
باید بررسی کرد آیا گاز و برق به دستگاه متصل است و مشکلی از بابت متصل بودن این دو مورد وجود ندارد.مسئله جرقه زدن را به دقت بررسی کنید که باید هنگام فشار دادن دستگیره جرقه زدن انجام شود.
 
چرا لامپ فر کار نمی کند؟
باید دقت کنید دستگاه به برق وصل باشد.در صورتیکه برای اولین بار از دستگاه استفاده می کنید ممکن است لامپ بصورت محکم بسته نشده باشد.این امکان نیز وجود دارد که لامپ سوخته باشد که در این حالت باید برای تعویض آن اقدام کنید.