02122733491

علت خاموش شدن کولر گازی چیست؟ 98/02/11 237 بازدید

دلیل خاموش شدن کولر گازی :
 
یکی از مشکلاتی که در برخی از کولر های گازی شاهد ان هستیم خاموش شدن کولر گازی است که به شرح علت خاموش شدن کولر گازی میپردازیم.این مشکل به دلایل متفاوتی بستگی دارد و همیشه علت خاموش شدن کولر گازی یکسان نیست.
 
دلیل خاموش شدن کولر گازی
 
کولر های گازی به 220 ولت برق نیاز دارند تا راه اندازی و به خوبی کار کنند. اگر به دلیل اتصال در سیستم سیم کشی خانه این تناوب ولتاژ به وجود بیاید هر بار برد فرمان توقف کولر گازی را خواهد داد.
 
دیگر علت خاموش شدن کولر گازی اتصالات درون خود کولر گازی است که اگر به میزان موثر برق دریافت نکنند که می تواند به دلیل قطع اتصال، اتصال نا کافی ، برق دزدی، خراب شدن خازن و ... می باشد که باید تعمیرکار کولر گازی این مشکل را با بررسی میزان برق ورودی به کولر گازی و آمپر هر یک از اجزا الکترونیکی کولر گازی بررسی کند.
برای این کار نیاز به یک مولتی متر و آمپر متر می باشد.
 
اما توجه به این نکته هم باید داشته باشید که یکی از شایع ترین دلایل افت ولتاژ کولر های گازی و در واقع دلیل خاموش شدن کولر گازی استفاده از سیم کشی طولانی و یا گرفتن برق از سایر پریز های مصرفی دیگر است. بهتر یک سیم مجزا برای ک.لر گازی در نظر بگیرید و در ضمن در مسیر استفاده از این سیم هیچ پریز و یا مصرف کننده برقی دیگری تعبیه نکنید.
 
    خراب شدن برد کولر گازی
 
از دیگر علت خاموش شدن کولر گازی میتوان به معیوب شدن برد آن اشاره کرد.اگر سیسم کشی کولر گازی مشکل نداشت نکته بعدی که باید در تعمیر کولر گازی که مرتبا خاموش و روشن می شود در نظر گرفت بررسازی و تعمیر برد کولر گازی می باشد. برد کولر گازی مرکز فرمان دهی کولر است. آنها با دریافت اطلاعات باعث می شوند که کولر در وضعیت های مختلف کار کند. اگر این برد آسیب دیده باشد و یا به دلیل عمر طولانی فرسوده شده باشد مرتبا اطلاعاات  نا درست به دستگاه می دهد که یکی از آنها خاموش کردن کولر می  باشد.