02122733491

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی چیست؟ 98/02/20 274 بازدید

ایراد در سلکتور ماشین ظرفشویی  
در ماشین ظرف‌شویی بخشی به نام سلکتور وجود دارد که وظیفه آن هنگام تعیین شرایط متفاوت برای چرخه‌ای شستشو نمایان می‌شود اگر سوئیچ یا همان سلکتور مشکل داشته باشد و دکمه‌های آن آسیب‌دیده باشند و نتوانند به بیرون بیایند به یک حالت گیر داشته باشند آن مسئله می‌تواند دلیل به کار نیفتادن  ماشین ظرف‌شویی شما باشد.
برای آزمایش سلکتور می‌توانید از مولتی متر استفاده کنید محل قرارگیری سلکتور نیز بر روی کنترل پنل است و اگر می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید باید صفحه‌ای  که در داخل درب است را بازکنید. همواره مسائل ایمنی را رعایت کنید و قبل از اینکه کار خاصی را بر روی دستگاه انجام دهید از جریان داشتن برق اطلاع کسب کنید.
آسیب‌دیدگی یا ایراد در رله ظرفشویی
استفاده از رله بر روی موتور پمپ اصلی در بعضی از دستگاه‌های ماشین ظرف‌شویی دیده‌شده است.
خوب است بدانید رله برای فراهم کردن جریان برق سیم‌پیچ استارت موتور به‌کاربرده می‌شود البته تا موقعی که موتور دستگاه شما به کار بیفتد حال اگر ماشین ظرف‌شویی شما به کار نمی‌افتد یا روشن نمی‌شود و این اطمینان را دارید که برق از مدار کنترلی به  موتور می‌رسد این احتمال وجود دارد که رله استارت دستگاه شما آسیب‌دیده باشد در مورد نحوه نصب رله نیز باید گفت آن را در کنار موتور قرار می‌دهند. اگر مایل هستید که درستی کارکرد آن را بررسی کنید می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنمای محصول و با استفاده از مولتی متر این کار را انجام دهید. در صورتی  مشکلی در رله وجود داشت می‌توانید آن را جایگزین کنید.
قفل درب یا سوئیچ قفل درب ظرفشویی
 
گرچه روشن نشدن ماشین ظرفشویی میتواند نگران کننده باشد اما گاهی ممکن است مشکل سطحی و راه حل آن آسانباشد  
هنگامی که درباره مکانیسم ساختاری ماشین ظرفشویی اطلاعات دارید، واضح است که میدانید چه باید کرد اما اگر نمیدانید باید بگوییم برای امتحان کردن درب دستگاه چندین بار درب را با دقت باز و بسته کنید اگر مشکل حل نشد باید در را باز کرده و سوئیچ قفل درب و قفل درب را به صورت جداگانه بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.