02122733491

نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی 98/02/25 260 بازدید

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
•    استفاده از یک محصول که مخصوصا برای استفاده در یک ماشین ظرفشویی طراحی شده است - قرص های ماشین ظرفشویی یک انتخاب عالی هستند .
•    هنگام استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی ، دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید .
•    به طور منظم ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا مطمئن شوید که به طور موثر عمل می کند .
•    ماشین ظرفشویی می تواند بعد از یک وعده غذایی ظروف کثیف را تمیز کند، اما مهم است که از روش های مناسب، محصولات و ماشین های ظرفشویی برای کارد و چنگال، وسایل آشپزی و ظروف استفاده کنید که تمایل دارید. در اینجا راهنمای ضروری ما در مورد چگونگی شستن سریع تر و آسان تر ظروف در یک ماشین ظرفشویی ارائه گردیده است تا پس از شسشتو ظروفی کاملا تمیز و بهداشتی را بدست آورید .
 
چه چیزی را می توانید در یک ماشین ظرفشویی بشویید ؟
ماشین های ظرفشویی برای تقریبا تمام وسایل آشپزخانه بسیار امن هستند ، اما مهم این است که به یاد داشته باشید که ماشین های ظرفشویی فقط از آب گرم استفاده نمی کنند : آنها همچنین از بخار برای استفاده در فرایند خشک کردن بهره می جویند،  برای محافظت از مواد و یکپارچگی ، هر چیزی که به گرما بسیار حساس است، باید با دست شستشو شود. همچنین قاعده استفاده ظروف در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی، که بیشتر از قفسه های پایینی دارای عناصر گرمایشی است را در نظر داشته باشید ، به همین دلیل قفسه های پایینی برای موارد ظریف مناسب تر می باشد ، همیشه توصیه های موجود در دفترچه راهنمای محصولتان را بررسی کنید ، زیرا تولید کنندگان معمولا می گویند که کدام ظروف در ماشین ظرفشویی امن هستند و کدام یک مناسب نیستند .
به عنوان یک قاعده کلی، موارد زیر را بهتر است با دست بشویید :
کریستال : گرما ماشین ظرفشویی می تواند باعث ایجاد ترک شود.
چدن : این ظروف و ماهی تابه ها به راحتی توسط دست شستشو می شود.
قاشق چوبی : چوب می تواند در ماشین ظرفشویی خراب شود.
ظروف پلاستیکی : این می تواند در گرما تغییر حالت دهید یا حتی ذوب شود.
بطری های کودک : ماشین های ظرفشویی از آب گرم به اندازه کافی برای تأثیر استریلیزه استفاده نمی کنند.
نحوه قرار دادن صحیح ظروف در ظرفشویی قبل از شستن
بارگیری یک ماشین ظرف‌شویی دشوار نیست، اما بارگیری آن به‌درستی می‌تواند به پاک کردن غذاهای شما کمک کند. همچنین می‌تواند انرژی و زمان را ذخیره کند.
کار یک شوینده در واقع تمیز کردن غذا از روی ظرف و کمک به آبکشی آن است درصورتی‌که هیچ‌گونه تیکه غذایی بر روی ظرف وجود نداشته باشد شوینده به سطح شیشه می‌چسبد و با ایجاد خشم سطح آن را که دل می‌سازد به نظر من بهتر است تکه‌های بزرگ غذا را خالی کرده و سپس ظرف را داخل ماشین بگذاریم سؤال این است که کارد قاشق و چنگال نقره را به چه جهتی قرار دهیم.
برای امنیت بیشتر کارد به سمت پایین قرار می‌گیرد قاشق و چنگال‌ها را به‌صورت تصادفی به سمت بالا یا پایین قرار دهید و از قرار دادن یک‌شکل  آن‌ها پرهیز کنید جهت دندانه‌های قفسه ماشین طرز قرارگیری ظروف را مشخص می‌کند. در بعضی از مدل‌های ماشین ظرف‌شویی دندان‌ها طوری قرار گرفتند تا روی ظروف را به سمت داخل قرار دهید کاسه‌های بزرگ را به‌صورت وارونه قرار ندهید در این صورت آبکشی مناسب صورت نمی‌گیرد. آن‌ها را طوری قرار دهید که مقداری کافی از آب را دریافت کنند
کاسه‌ها را طوری قرار دهید که از آب پر نشوند با دور کردن دندانه‌ها کاسه‌های بزرگ جایگزین می‌شوند با نزدیک کردن دندانه‌ها کاسه کوچک در قفسه قرار می‌گیرد. اعتقاد همیشگی من این است که اگر ظرفی داخل ماشین ظرف‌شویی جای می‌گیرد همیشه باید در آن شسته شود. سینی و دیس‌های بزرگ را در کنار قفسه قرار دهید. بعضی از مدل‌های ماشین ظرف‌شویی از سه حالت تنظیم قفسه بهره می‌برد که به این سیستم رکمتیک پلاس گفته می‌شود این سیستم به این صورت که با تنظیم کردن آن می‌توانید ظروف بزرگ‌تری را در قفسه زیرین جای دهید.
اما در مورد ظروف پایه‌دار و فنجان‌ها باید گفت آن‌ها را به‌صورت زاویه‌دار قرار دهید به این صورت که آب به‌راحتی از قسمت انتهای آن‌ها خارج‌شده و درنتیجه آن‌ها به‌درستی خشک ‌شوند. درصورتی‌که در ماشین ظرف‌شویی شما المنت‌های گرمایی روکار و قابل‌مشاهده هستند ظروف پلاستیکی باید در قفسه بالا جایگذاری شوند اما اگر المنت‌های گرمایی در ماشین ظرف‌شویی شما زیر کار بود و قابل‌مشاهده نبود ظروف پلاستیکی را می‌توان در هرجایی از محفظه قرارداد البته خوب است قبل از آن‌ مطمئن شوید که این ظروف در برابر شستشو ماشین مقاوم باشند.
به‌احتمال‌زیاد در مورد نحوه پر کردن ماشین ظرف‌شویی‌تان فکر نکرده‌اید؛ و به‌احتمال‌زیاد خیلی از شما این کار را کاملاً اشتباه انجام می‌دهید. با یادگیری روش صحیح چیدن ماشین ظرف‌شویی‌تان از اتلاف وقت و انرژی در شستن دوباره ظرف‌ها رها شوید.