02122733491

راهنمای خرید ماشین لباسشویی 98/03/11 208 بازدید

ویژگی های مهم در انتخاب ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی های امروزی تقریبا امکانات فراوانی را در اختیار شما قرار می دهد اما اگر هرچه تعداد برنامه شستشو آنها بیشتر باشد قیمت ماشین لباسشویی افزایش خواهد یافت سپس با توجه به نیاز های روز مره خود سعی کنید مدل مناسبی را انتخاب کنید تا از هزینه های گزاف و بیهوده دور بمانید. در نتیجه با مطالعه دقیق این مطلب مهم که کارشناسان برای شما گرد اوری کرده اند اطلاعات کافی را برای خرید ماشین لباسشویی دریافت کنید تا هنگام خرید, مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.
موتور های تسمه ای یا بدون تسمه ؟
اگر بخواهیم لباسشویی های امروزی را به دو بخش تقسیم کنیم شامل تسمه ای یا بدون تسمه می شوند برخی از مدل هایی که قیمت نسبتا بیشتری دارند از موتور بدون تسمه برخودار هستند این نوع موتورها اصطحلاک کمتری دارند و همچنین طول عمر مفیدی دارند. در مدل های تسمه ای, موتور با دخالت تسمه به چرخش در می آید و نسبت به مدل های بدون تسمه صدای بیشتری تولید می کند. از مزیت های لباسشویی بدون تسمه که به نام Direct Drive شناخته می شوند میتوان به لرزش بسیار کم نیز اشاره کرد. اما در لباسشویی تسمه ای یا همان Belt Driveلرزش و صدا پس از چند سال مقداری افزایش پیدا می کند که البته با تعویض تسمه و سرویس موتور این صدا کاهش پیدا خواهد کرد. در ضمن گفتنی است مصرف انرژی در مدل های بدون تسمه بسیار پایین تر می باشد.
 ماشین لباسشویی هایی که از موتور تسمه ای برخودار هستند در صورت پر کردن بیش از حد دیگ این لباسشویی ها موتور به صورت هوشمند وزن البسه را تشخیص داده و حرکت نخواهد کرد اما در موتور های معمولی این قابلیت وجود ندارد. در ضمن گفتنی است این موتور های بدون تسمه علاوه بر مزیت ها, معایبی هم دارند که یکی از آنها حساسیت بالای موتور می باشد که هنگام افت ناگهانی ولتاژ واکنش نشان می دهند یا در مقابل ضربه های سنگین هنگام جابه جایی به مشکل خواهند خورد و بالانس کردن انها بسیار سخت می باشد که در نتیجه هزینه بالایی را برای شما به موجود می آورد.
نمایشگر های دیجیتال
جدید ترین لباسشویی های تولید شده توسط برند های مختلف از نمایشگر دیجیتال برخودار هستند که زیبایی خاصی به دستگاه بخشیده هستند این نمایشگر ها زمان دقیق اتمام شستشو و همچنین برنامه های انتخاب شده را به شما به صورت دقیق نشان می دهند. گفتنی است در این نمایشگر ها هیچ گونه اشتباهی دیده نشده است اما در خود لباسشویی به صورت هوشمند بعضی از انتخاب ها را غیر ممکن می سازد به صورت مثال اگر برنامه شستشو نرم و ملایم را انتخاب کنید، نمی توانید برای خشک کردن ان از خشکشویی سریع و فوری استفاده کنید.
انرژی استار
لباسشویی هایی که از برچسپ انرژی استار ENERGY STAR مصرف انرژی بسیار پایینی دارند همچنین این مدل ها از حسگر رطوبت بهره می برند و کمک بسازایی کرده اند تا مصرف انرژی تا حد چشمگیری کاهش پیدا کند همچنین این قابلیت کمک کرده است تا خشک کردن لباس های کاملا مرطوب در سریع ترین زمان خشک شوند.
سرعت خشک کن
سرعت چرخش خشک کن بسیار مهم می باشد و هر چه سرعت بالاتر باشد لباس ها در زمان کمتری خشک می شوند در ضمن بعضی از برند ها قابلیتی روی لباسشویی های خود قرار داده هستند که میتوان سرعت چرخش موتور لباسشویی را کم یا زیاد کنید تا با توجه به جنس البسه و مقدار رطوبت یک سرعت مناسب را برای خشک کردن لباس های خود انتخاب کنید. اگر بخواهیم لباس های نازک و حساس را خشک کنیم، تنظیم سرعت بین 300 تا 500 بسیار مناسب می باشد اما به فرض مثال لباس های جین که ضخامت بیشتری دارند به سرعت بالاتر از 100 دور در دقیقه نیاز دارند.
تنظیم حرارت آب (Temperature setting )
بعضی از مدل های خاص لباسشویی به سیستم حرارتی نیز مجهز شده اند  که با استفاده از این قابلیت میتوانید دمای آب را کنترل کنید.
 در فصل زمستان شستشوی لباس ها با اب سرد کمی مشکل است اما با استفاده از این قابلیت میتوانید این مشکل را حل کنید همچنین آب گرم قدرت نفود پذیری بالایی دارد و می تواند راحت تر لباس های سفید را تمیز کنید. اما مواظب باشید که بعضی از پارچه های رنگی در اثر شستشو با آبگرم از خود رنگ پس می دهند و حتی به دیگر لباس ها آسیب می رسانند. همچنین شما میتوانید درجه دمای شستشو برای هر نوع لباس را روی مارک آن مشاهده کنید.
شستشو سریع و فوری
این برنامه شستشو بسیار کاربردی می باشد و اگر زمانی وقت کافی برای یک شستشو کامل را ندارید می توانید با استفاده از این برنامه در کمترین زمان ممکن لباس های نیمه کثیف خود را شستشو دهید در ظمن گفتنی است سرعت این برنامه شستشو به وزن لباس قرار داده شده داخل مخزن بستگی دارد هر چه لباس کمتر باشد زمان کمتری صرف می شود.
چرخش مضاعف
 در این نوع شستشو که برای لباس های سنگین طراحی شده است چرخش به صورت سنگین تر و قوی تر انجام می شود تا قدرت نفود پذیری آب و مواد شویند افزایش یاد و آب بیشتری به الیاف برای تمیزی پارچه جذب شود.
سیستم آبکشی اضافی
شاید برای شما پیش آمده باشد که از مواد شوینده زیادی استفاده کرده هستید و پس از یک بار آبکشی هنوز هم روی لباس ها کف مشاهده می شوند شما میتوانید با انتخاب برنامه آبکشی اضافه یک بار دیگر به آبکشی لباس ها بپردازید.
لکه بری
در این حالت لباس ها قبل از شستشو در مخزن پر از آب قرار می گیرند تا کاملا مرطوب شوند این امر باعث می شود تا لکه ها و کثیفی ها به سادگی از روی الیاف پارچه ها تمیز شوند.
سفارش سازی تنظمیات
 شاید خوشایند نباشد برای هر بار شستشو برنامه مورد دلخواه خود را بعد از فشردن چند دکمه انتخاب کنید اما میتوانید آنها را به صورت چند حالت مورد نظر خود تنظیم کنید تا به سادگی از آنها استفاده کنید.
تشخصی خودکار سطح آب
 یکی دیگر از ویژگی های لباسشویی های مدرن امکان تشخیص سطح آب می باشد که باعث می شوند تا از مصرف بی رویه آب جلوگیری شود.
برند های تولید کننده معتبر از حسگرهای هوشمندی داخل دیگ لباسشویی استفاده می کنند تا سطح آب را به صورت خودکار تنظیم کنند در ضمن شما میتوانید این حسگر را هر چند ما یک بار تمیز کنید تا عملکرد فوق العاده ای داشته باشند.
سیستم بهداشتی
اگر از آلرژی رنج می برید و لباس های شما باید به حساس ترین شکل ممکن شستشو شود دیگر نگران نباشید چرا که با استفاده از این برنامه شستشو لباس های خود را به خاص ترین شکل ممکن شستشو دهید.
حسگر رطوبت
حسگر های متنوعی برای لباسشویی های امروزی طراحی شده است که یکی از آنها حسگر رطوبت می باشد.وظیفه این حسگر اندازه گیری میزان رطوبت لباس هایی می باشد که به عملکرد خشک کن کمک می کند و یک زمان برای خشکشویی تعیین می کند واضح تر میتوان گفت اگر شما 20 دقیقه برای خشک کردن لباس تنظیم کرده باشید این حسگر تشخیص می دهد که فقط 15 دقیقه کافی است و بعد از ان خشک کن را قطع می کند.
ضد چروک  
این حالت که در اکثر لباسشویی ها قرار گرفته است میتوانید تا حدی از چروک شدن لباس ها هنگام شستشو و پیچش دیگ جلوگیری کند اما نمی تواند جایگزین مناسبی برای سیستم اتوکشی باشد.
شستشو تاخیری
یکی دیگر از کاربردی ترین برنامه ها، شستشو تاخیری نام دارد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این قابلیت میتوانید زمان شستشو را به 6 ساعت و حتی بیشتر موکول کنید به طور مثال قصد خروج از منزل را دارید که با استفاده از این برنامه میتوانید شستشو لباس ها را به ساعت های بعدی موکول کنید تا هنگام برگشت لباس ها کاملا شسته و خشک شده تحویل بگیرد همچنین این برنامه برای تمیز کردن پارچه های بسیار کثیف مورد استفاده قرار می گیرد زیرا میتوانید لباس ها را مدت زیادی در مخزن پر از آب قرار دهید.
شستشو اسلامی
 بعضی از برند های داخلی برنامه شستشو ویژه ای برای لباسشویی های خود در نظر گرفته اند که با توجه به احکام اسلامی لباس ها را شستشو می دهد و برای افرادی که نگران شسته شدن لباس ها به صورت اسلامی هستند مناسب می باشد.
منطق فازی
 این قابلیت در لباسشویی های مدرن طراحی شده است که باعث می شود قبل از راه اندازی ماشین لباسشویی هیچ گونه برنامه ای را انتخاب نکنید تا دستگاه یک شرایط عالی با توجه به مقدار و جنس البسه برای شستشو فراهم کند. از دیگر ویژگی های این برنامه میتوان به سیستم خودکار تنظیم آب و مواد شوینده نیز اشاره کرد که به صورت خودکار اجازه ورود آب و مواد شوینده به مقدار لازم را به مخزن می دهد در نتیجه بدون هیچ گونه دخالت در تنظیمات یک شرایط فوق العاده برای شستشو لباس های کثیف را به ارمغان می اورد.
  گارانتی
اکثر لوازم خانگی های امروزی از گارانتی های یکه ساله یا چند ماهه و حتی بیشتر برخودار هستند. ماشین لباسشویی ها یا حتی تمام لوازم برقی ها ممکن است بعد از مدتی دچار مشکل فنی شوند پس واجب است حتما دستگاهی را که خرید می کنیم شامل گارانتی شود همچنین اگر زمان اتمام گارانتی طولانی تر باشد خیلی بهتر است و اهمیت بسیار مهمی دارد. گفتنی است بعضی از برند ها بزرگ فقط موتور های لباسشویی را شامل گارانتی قرار می دهند که تقریبا زمان بسیار زیادی را برای گارانتی موتور های تولید شده خود قرار می دهند. در نتیجه و کلام اخر هنگام خرید ماشین لباسشویی یا توجه به مطالبی که گفته شد سعی در این داشته باشید تا دستگاهای را انتخاب کنید که طول عمر مفیدی برای شما داشته باشد و شامل گارانتی معتبر شود