02122733491

علت گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ 98/03/22 1047 بازدید

دلایل اصلی عدم گرمایش آب در ماشین ظرفشویی بوش

۱-هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش BOSCH:
هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش شامل دو قسمت موتور دستگاه و سیستم المنت دستگاه می باشد. در صورت آسیب دیدگی المنت و هیت پمپ این ایراد در ماشین ظرفشویی بوش رخ می دهد.هیپ پمپ به این صورت عمل می کند که در حین اینکه آب روی ظروف پاشیده می شود عمل گرمایش را نیز انجام می دهد . احتمال فراوانی وجود دارد که المنت تشکیل دهنده هیت پمپ سوخته باشد.

۲-برد ماشین ظرفشویی بوش BOSCH:
در صورت ایراد در سیستم برد ماشین ظرفشویی بوش نیز چنین اتفاقی رخ می دهد. معمولا در این حالت ارور E02 در پایان کار مشاهده خواهید کرد. آب گرم نمی شود و به جای کلمه END ارور E01 و یا E02 را مشاهده می کنید.

۳-ترمال سنسور ماشین ظرفشویی بوش:
در صورت خرابی سنسور ترمال ماشین ظرفشویی بوش چنین اتفاقی رخ خواهد داد. این قطعه تشخیص گرمای دستگاه را انجام می دهد. به این صورت است که آب در ظرفشویی داغ نشده است اما سنسور تشخیص اشتباه داده و از گرم شدن آب جلوگیری می کند.

ظرفشویی بوش آب را داغ نمی کند
اگر می خواهید که با عیب عدم گرمایش آب ظرفشویی بوش  مواجه نشوید:

۱-فاصله زمانی را رعایت کنید:
توصیه کارشناسان ما این است که بین هر برنامه شستشو حداقل ۳ ساعت به ماشین ظرفشویی بوش استراحت دهید و از استفاده مداوم و پیاپی ظرفشویی بوش جدا خودداری نمایید.

۲-جرمگیری ماهیانه ماشین ظرفشویی:
به صورت مرتب هر ماه یکبار از جرمگیر ماشین ظرفشویی بوش استفاده کرده و به صورت کامل دستگاه را جرمگیری نمایید. جهت مشاوره رایگان و تهیه جرمگیر اصلی ظرفشویی بوش با گارانتیران تماس بگیرید.

۳-فیلتر ظرفشویی را تمیز کنید:
به صورت مرتب و دوره ای فیلتر ظرفشویی بوش را تمیز نمایید تا از ورود اجسام صلب و سخت به داخل هیت پمپ ظرفشویی بوش جلوگیری نمایید. سعی کنید ظروف را تا حد امکان قبل قرار دادن در ظرفشویی بوش تمیز نمایید