02122733491

ترموستات یخچال 98/03/23 235 بازدید

 
ترموستات چیست؟ حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که یخچال فریزر شما بطور اتوماتیک روشن و خاموش می شود در اینجا شما را به دلیل تخصصی این مورد آشنا میکنیم.دلیل بروز این مورد وجود قطعه ای به نام ترموستات می باشد که در صورت نبود آن یخچال فریزر به صورت یکسره کار میکند و هیچوقت خاموش نمی شود. به صورت ساده تر میشه گفت همان درجه یخچالی که شما می چرخانید و بر روی 2 یا 3 قرار می دهید به ترموستات دستور می دهد که وقتی دمای یخچال به آن میزان شد به طور اتوماتیک کمپرسور(قطعه مشکی رنگ یا موتور در پشت یخچال) را خاموش کند.
طرز کار این قعطه به صورت کاملا مکانیکی می باشد که قابل تعویض و حتی تعمیر نیز هست که در بیشتر شرایط تعویض آن بهتر از تعمیر آن است چون ممکن است مجددا باعث بروز مشکل در یخچال فریزر شما شود.
 
از کجا باید متوجه شد خرابی یخچال فریزر از ترموستات است؟
1- یخچال به صورت تمام وقت روشن است و کار میکند و اصلا به حالت استراحت نمی رود.
2- یخچال برق دارد لامپ های آن روشن می باشد ولی اصلا موتور را روشن نمی کند.
3- کمپرسور یا موتور یخچال فریزر را در حالی که به برق متصل است را با دست لمس کنید اگر کاملا سرد بود یعنی تعویض ترموستات واجب است و اگر کمی داغ بود می توان نتیجه گرفت ترموستات خیلی مشکل ندارد.
4- ترموستات را از بدنه یخچال جدا کنید و سیم های آن را به طور مستقیم به هم وصل کنید اگر کمپرسور یخچال روشن شد مشکل از ترموستاد می باشد.