02122733491

خرید یخچال 97/09/17 972 بازدید

امروزه یخچال‌ها از تنوع بسیاری برخوردارند. آشنایی با ویژگی‌های انواع این دستگاه‌ها به شما در انتخاب محصول مناسب‌تر كمك خواهد کرد.

برای انتخاب یک یخچال فریزر تنها کافي است به نكات کوچک اما کاربردی و مهم زيردقت کنید. مدلی که تمامی امکانات زیر را داشته باشد، بهترین مدل یخچال فریزر نیست؛ اما هر چه این قابلیت‌ها در مدلی که انتخاب می‌کنید بیشتر باشد ،انتخاب بهتري خواهد بود.

١-یخچالی که خريداري مي كنيد، باید از جنبه های مختلفی دارای استاندارد های لازم باشند.

به عنوان مثال قطعات داخلی که در دستگاه به کار رفته از کیفیت و اصالت بالایی برخوردار باشد.

و نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، داشتن برچسب انرژی است که نشان دهنده ی مصرف بهینه ی برق دستگاه مورد نظر می باشد.

٢-انتخاب ظرفیت مناسب شاید سخت‌ترین و مهم‌ترین بخش خرید یخچال فریزر به حساب بیاید.معمولا برای یک خانواده دو نفره یخچالی با ظرفیت 160 تا 200 لیتر کفایت می‌کند اما برای خانواده‌های پرجمعیت بهتر است سراغ مدل‌های 500 تا 700 لیتری بروید که شامل مدل‌های ساید بای ساید و دوقلو می‌شود.

٣-باید توجه داشته باشید كه اگر بهترین مدل یخچال را هم خریداری کنید

به دلایل مختلف ممکن است که دستگاه شما خراب يا دچار نقص فنی شود.

به همین دليل وضعیت ضمانت نامه مساله بسیار مهمی می باشد که شما باید در هنگام خرید به آن ها توجه کنید.

همان گونه که گفتیم یخچال های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های متفاوتی را دارا می باشند.

مهم ترين اين ويژگي ها عبارتند از:

١-نمایشگر

قرار گرفتن نمایشگر دیجیتالی روی بدنه نه

تنها جلوه بهتری به یخچال فریزر می‌دهد بلکه با یک نگاه به آن می‌توانید هر نوع اشکالی در سیستم خنک کنندگی یا موتور را تشخیص دهید. نمایشگرهای LED نسبت به نمایشگرهای LCD تفاوت چندانی در ظاهر ندارند اما قیمتشان بالاتر است.

٢-برچسب انرژی

در بین یخچال‌های موجود در بازار ایران چه مدل‌های تولید داخلی و چه مدل‌های وارداتی می‌توانید مدل‌هایی در رده مصرف انرژی A پیدا کنید. اما برچسب مصرف انرژی +A را تنها در مدل‌های وارداتی می‌بینید. این برچسب هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ میران به صرفه و اقتصادی بودن یخچال اهمیت زیادی دارد.

٣-این امکانات تقریبا امکانات تقريبا ضروري نيستند.هر چند بارخانگی کمک می‌کند تا طول عمر یخچال بالاتر برود اما محفظه صفر درجه تنها برای مواد غذایی تازه کاربرد دارد. اگر عادت به خرید روزانه دارید حتما به داشتن محفظه صفر درجه در مدل انتخابی‌تان دقت کنید.

٤-کنترل سرمایه برفک زدایی و تصفیه هوا

برفک زدایی اتوماتیک یکی از مهمترین قابلیت‌های یخچال فریزر به حساب می‌آید؛ چون نه تنها زحمت شما را کم می‌کند بلکه مصرف برق دستگاه را هم پایین می‌آورد. هر چه تعداد سیستم‌های خنک کنندگی بالاتر باشد کیفیت خنک کنندگی بالاتر می‌رود و البته تاثیر مستقیمی روی قیمت یخچال فریزر خواهد داشت.

پرفروش‌ترین مدل‌های یخچال فریزر در بازار ایران مدل‌های ساید بای ساید است. فروش بالای این مدل‌ها شاید بیشتر به خاطر طراحی بدنه و زیبایی ظاهری‌شان باشد؛ اما ظرفیت فریزر مدل‌های ساید بای ساید باعث می‌شود خانواده‌های پرجمعیت زحمت و هزینه خرید یک فریزر جداگانه ر متحمل شوند.